B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Aktywność dobra dla całej rodziny. Jak aktywnie spędzać razem czas?

Posted on 05/07/2019 7:19am

Coraz bardziej ciepła pogoda. Aura za oknem będzie już z dnia na dzień w większym stopniu sprzyjać temu, aby mieć więcej aktywności oraz spędzać dużo czasu na dworze. W jaki sposób zaktywizować dzieciaki do tego, ażeby miały ochotę troszkę więcej przebywać na świeżym powietrzu?
rower-obrazek
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością rodzice są przykładem, z jakiego czerpie pociecha. To, jakie osobiście mamy podejście do takiego tematu, mobilizuje dzieci lub wręcz odwrotnie, zniechęca. Dlatego dorośli powinni razem z dziećmi wymyślić różne ciekawe rodzaje aktywności oraz wspólnie spędzać czas na łonie natury. Ostatnimi czasy dość popularne są hulajnogi. Trzeba wiedzieć, że jest to również świetna aktywność dla dużych osób. W sklepach sportowych znajdziemy sprzęt, jaki wytrzyma bez problemu wagę osoby dorosłej. Dla małych dzieciaków doskonała będzie hulajnoga hulajnoga jaką wybrać trójkołowa. Będzie z pewnością łatwiej utrzymać na takim sprzęcie równowagę. Zawsze też rodzic może wybrać innego typu sprzęt, jak chociażby rolki, na jakich będzie mógł towarzyszyć swojemu dziecku. Starsze dzieciaki na pewno zachęci do sportu hulajnoga https://scootive.pl/ wyczynowa, jaka pozwala na swobodne wykonywanie różnego rodzaju trików. Dziecko może jej z powodzeniem używać w skate parku, w jakim ćwiczyć można wyskoki, pokonywanie przeszkód albo też jeżdżenie po różnego rodzaju rampach.

Wspomniana hulajnoga wyczynowa oprócz kasku, wymaga użycia różnych ochraniaczy. Zabezpieczą one dziecko przed groźnymi otarciami oraz ranami, powstałymi na skutek niebezpiecznych akrobacji. Na dłonie przydać się mogą rękawice rowerowe, jakie ochronią ręce w czasie upadku. W takim wypadku nauka będzie przebiegała bardziej bezpiecznie jak i bezboleśnie.
Wspomniane wyżej rolki to także rozrywka dla wszystkich członków rodziny. Tak dla małych dzieci jak i dla rodziców. Jak tylko posiadamy w bliskiej odległości od mieszkania ścieżkę z dobrą nawierzchnię, wygodną dla niewielkich kółek w rolkach, to można bez problemu wybrać się na wspólna przejażdżkę. Mniejszym dzieciakom z pewnością będzie łatwiej na początek używać wrotek, które są stabilniejsze. Z tego powodu nawet małe dzieci są w stanie z sukcesem próbować swoich sił w takim sporcie, ażeby później przerzucić się na rolki. Tak samo jak hulajnoga trójkołowa jest z początku łatwiejsza do opanowania, podobnie jest właśnie z wrotkami. Jak widać nawet całkiem małe dzieci można już bardo wcześnie przekonywać do aktywności. To na pewno może zaprocentować na przyszłość, w dorosłym życiu.

Tags: dziecko, rolki, aktywność

Author: republikasportu.pl