B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Aktywność fizyczna to same zalety dla dobrej kondycji i dobrego samopoczucia. Pamiętajmy o tym

Posted on 21/06/2018 10:13pm

Skarżysz się na różne dolegliwości, czujesz się coraz gorzej, nie wiesz dlaczego jesteś tak ospały? Nie masz chęci do życia, chciałbyś uciec gdzieś daleko, planujesz zmienić pracę?


Biegacze
Author: Natalia García
Source: http://www.flickr.com
Jeśli tak się właśnie czujesz, jeśli zauważasz u siebie jeden z poniższych objawów to może to oznaczać wiele różnych dolegliwości. Nie bagatelizuj tego, gdyż zdrowie masz tylko jedno, a w codziennej gonitwie nawet nie wiesz, kiedy coś może się stać. Pamiętaj jednakże, że na wszystkie dolegliwości może pomóc Ci jedna sprawdzona metoda – aktywność fizyczna.

Jeśli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi, lecz jeśli posłuchamy osób, które rozpoczęły ćwiczenia zaczęły trenować, to naprawdę działa. Czasami są problemy, na które nic nie działa i nic nie pomaga, na szczęście borykamy się z nimi rzadko. Pozostałe da się łatwo pokonać, trzeba tylko ponownie uwierzyć w siebie. Czasami wystarczy jedynie, żebyś zaczął ćwiczyć. Od czego warto rozpocząć swoją przygodę ze sportem. oczywiście, od biegania.
Biegaczki
Author: Funk Dooby
Source: http://www.flickr.com


Bieganie dla początkujących nie powinno być zbyt wymagające, bo można się łatwo zrazić. Bieganie na akord, przełamywanie swoich barier już na samym początków taki sposób to beznadziejnie głupi pomysł. Nic tak nie przynosi efektów, jak rozważne zgłębienie zagadnienia. Trzeba na siebie uważać Zacznijmy powoli, a po pewnym czasie pojawią się pierwsze efekty. Trzeba to robić powolutku. Podobnie, należy zmienić dietę. Dieta biegacza jest dość ważna. Nie zmieniaj jej jednak z dnia na dzień, na zasadzie: dzisiaj jest poniedziałek, a ja zjadłem zbyt dużo, ale jutro już wtorek i przechodzę na sałatę.

To oczywiście także niemądre, gdyż trzeba zmienić nawyki żywieniowe, ale też powoli. Bez pośpiechu, ograniczaj niezdrowe jedzenie, ale nie od razu. To tak jak z papierosami. Pragniesz pozbyć się nałogu. Powinieneś zmniejszyć ich liczbę, a nie palić w jeden dzień, a na drugi mówić, że papierosy są największym złem świata. Zobaczysz, jeśli tak to zrobisz Twoje życie zmieni się na lepsze, a Twoje wątpliwości nagle znikną. Czasami nie trzeba wiele, żeby znów czuć się wspaniale.

Więcej:

Tags: Objawy, ćwiczenia, problemy