B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Bieganie – dobra metoda na spalenie brzuszka

Posted on 06/11/2018 7:37am

Zaglądasz do szafy i spoglądasz ze smutkiem na jeansy, w które niegdyś wchodziłaś bez trudności? A może pragniesz być prawdziwym facetem i okrągły brzuszek zamienić na sześciopak albo chociaż pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej? Pora więc zacząć ćwiczyć. Jedną z najskuteczniejszych form aktywności fizycznej jest bieganie. Dzięki porannemu czy wieczornemu joggingowi możesz skutecznie uporać się z nadprogramowymi kilogramami i ponownie z uśmiechem spoglądać w lustro.

jogging na plaży
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Nie wiesz, ile dokładnie kalorii spala bieganie? Kalorie są zależne od twojej wagi, czasu, który przeznaczasz na ćwiczenia oraz długości trasy, którą jesteś w stanie przemierzyć. Możesz kupić specjalne urządzenie mierzące ilość spalonych kalorii, a dodatkowo również twoje tętno czy przebiegnięte kilometry sprawdź informacje zainstalować analogiczną aplikację w telefonie, który przyczepisz do paska i który tak samo dobrze spełni swoją funkcję- .

Średnio spala się ok. sto kalorii na kilometr. A spalanie tkanki tłuszczowej to nie wyłączna zaleta joggingu. Biegając pobudzamy swoją przemianę materii na następne 3-4 godziny. Do tego modelujemy swoją figurę – możemy pozbyć się trzęsącej galaretki z brzucha lub ud i przekształcimy ją w mięśnie. Nie będzie to efekt natychmiastowy, ale stopniowo ujędrnimy i wygładzimy swoje ciało. Wystarczy ćwiczyć trzy albo cztery razy w tygodniu, a sami przekonamy się, iż było warto. Poczujemy również przypływ pozytywnej energii, będziemy mieć lepszy nastrój przez cały dzień i łatwiej uporamy się ze wszystkimi trudnościami. Ponadto nocą w końcu spokojnie zaśniemy nie przekręcając się z boku na bok – skończą się problemy ze snem i rano wstaniemy rześcy-bieganie, biegacze
Author: Ed Yourdon
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jogging to nie twoja dziedzina, zdecyduj się na inną formę aktywności, dzięki której będziesz się regularnie ruszać i nareszcie zaczniesz troszczyć się o swoją formę. Masz naprawdę dużo możliwości, wystarczy wyłącznie odrobina ochoty i – najlepiej – towarzysz, który będzie cię motywować, gdy tobie zbraknie sił do wstania sprzed telewizora. Ludziom długo niećwiczącym poleca się na początek spacery albo szybsze marsze, by nie zrezygnowali natychmiast z większego wysiłku. Pamiętaj – ćwiczenia to zdrowie. Zacznij już dzisiaj, a wkrótce zobaczysz pierwsze pozytywne rezultaty i poczujesz się dużo lepiej.

Tags: kalorie, jogging, kondycja, bieganie