B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

"Chorobą" dzisiejszych szkrabów jest zbyt częste przesiadywanie przed komputerem - dlatego należy znaleźć ich jakieś zajęcie powiązane ze zwierzętami

Posted on 04/12/2017 10:06am

W dzisiejszych czasach z reguły nie można zobaczyć już osesków, które bawią się w parku. Zwykle siedzą w domach i są zajęte swoimi telefonami.


finanse, pieniądze
Dlatego istotną rolą rodziców jest, aby zaszczepić maluchom miłość do zwierzaków. To pozwoli im później znaleźć sobie jakieś hobby.


Jeśli nasze dziecko lubi czytać książeczki oraz oglądać filmy o koniach, to jest to oznaka tego, że trzeba w nim zaszczepiać miłość do tych zwierząt. Należy zatem naszego malucha zapisać do szkółki jeździeckiej. Nauczy się w niej nie tylko na koniu jeździć, ale też będzie z nim spędzał czas. Nauczy się pewnego rodzaju odpowiedzialności za żywą istotę. Zrozumie, że wierzchowiec musi coś zjeść o wytyczonych porach i że jego boks musi być wysprzątany. Zwierzę przecież czuje. Dlatego nie może czekać z jedzeniem kilku godzin, aby szkrab miał możliwość skończyć grę. Jeżeli nasze dziecko złapie tak zwanego bakcyla i będzie wyrażało taką chęć, to możemy go wysłać na kolonie jeździeckie. Przez kilkanaście dni będzie przebywało bliżej przyrody. Będą całą grupa wybierać się na konne przejażdżki do lasu. Będzie w stanie oddychać świeżym powietrzem. Znajdzie również nowych przyjaciół. Może któreś z dzieci przyjechało z tego samego miasta i nasz maluch będzie miał ochotę kontynuować znajomość także po powrocie do domu.


Wszyscy wiedzą, że wspólne pasje łączą ludzi i może być to początek znajomości na wiele lat. Konie uczą wszakże cierpliwości, ale też szacunku do wszystkich istot.

Tags: film, dzieci, ciało, żel, hobby