B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

"Chorobą" dzisiejszych szkrabów jest zbyt częste przesiadywanie przed komputerem - dlatego należy znaleźć ich jakieś zajęcie powiązane ze zwierzętami

Posted on 03/12/2021 7:29am

W dzisiejszych czasach z reguły nie można zobaczyć już osesków, które bawią się w parku. Zwykle siedzą w domach i są zajęte swoimi telefonami.


finanse, pieniądze


Dlatego istotną rolą rodziców jest, aby zaszczepić maluchom miłość do zwierzaków.

Odkryj bez zwlekania wpis spod linku (https://www.skalnik.pl/blog/karkonosze-zima-5-szlakow-w-polskich-karkonoszach/), gdyż prawdopodobnie zaszokuje Cię to, jak niesamowicie ciekawe materiały tam są opublikowane.

To pozwoli im później znaleźć sobie jakieś hobby.
Jeśli nasze dziecko lubi czytać książeczki oraz oglądać filmy o koniach, to jest to oznaka tego, że trzeba w nim zaszczepiać miłość do tych zwierząt. Należy zatem naszego malucha zapisać do szkółki jeździeckiej. Nauczy się w niej nie tylko na koniu jeździć, ale też będzie z nim spędzał czas. Nauczy się pewnego rodzaju odpowiedzialności za żywą istotę. Zrozumie, że wierzchowiec musi coś zjeść o wytyczonych porach i że jego boks musi być wysprzątany. Zwierzę przecież czuje. Dlatego nie może czekać z jedzeniem kilku godzin, aby szkrab miał możliwość skończyć grę. Jeżeli nasze dziecko złapie tak zwanego bakcyla i będzie wyrażało taką chęć, to możemy go wysłać na kolonie jeździeckie. Przez kilkanaście dni będzie przebywało bliżej przyrody. Będą całą grupa wybierać się na konne przejażdżki do lasu. Będzie w stanie oddychać świeżym powietrzem. Znajdzie również nowych przyjaciół. Może któreś z dzieci przyjechało z tego samego miasta i nasz maluch będzie miał ochotę kontynuować znajomość także po powrocie do domu.


Wszyscy wiedzą, że wspólne pasje łączą ludzi i może być to początek znajomości na wiele lat. Konie uczą wszakże cierpliwości, ale też szacunku do wszystkich istot.

Tags: film, dzieci, ciało, żel, hobby