B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Ciekawe wszelkiego typu militaria.

Posted on 04/12/2017 10:18am

Istnieje sporo ludzi, którzy intrygują wszelkiego gatunku militaria. Obecnie mają oni wiele łatwiej dotrzeć do wspaniałych propozycji dzięki możliwościom kupna w sklepach online.


pejzaż - firmy
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Plan
Author: Oliver Symens
Source: http://www.flickr.com


Jednym z przeważnie nabywanych jest multitools. Przypomina budową bardzo powiększony nożyk i ma małe nożyczki, brzeszczoty, wkrętaki, miarkę, szpikulec, kombinerki i wiele innych dodatków. Jest nieduży i jeśli włożymy go do pokrowca, będziemy go mogli nosić każdego dnia. Typowe oprzyrządowanie większej części urządzeń jest takie same, jednakże jest mnóstwo multitooli z dodatkowymi opcjami. Większa część multitooli konstrukcją przywodzi kombinerki, jednak jest możliwość odnaleźć także narzędzia w kształcie klucza „żabki”, które ułatwiają odkręcanie śrub. Jest możliwość też kupić multitool w postaci typowego scyzoryka, nie będzie on aż tak efektywny jak oryginalny, ale w większości wypadków sprawdzi się niezwykle dobrze. Każdy ma inne upodobania odnośnie doboru multitoola, dla pewnych osób lepszym wyborem okaże się małe urządzenie, które będzie można zabrać wszędzie ze sobą, pozostali wybierają pełnowymiarowe multitoole.


W czasach kiedy nawigacja satelitarna jest normalnością, kompasy zdają się być przedmiotem przestarzałym. Jednak kompasy mają tę zaletę że nie potrzebują do działania prądu. Nie są zależne od satelitarnej sieci i dadzą się zastosować praktycznie wszędzie.


Odpowiedni kompas to solidna budowa, duża, obrotowa tarcza, znaczna pokryta fosforyzującą farbą igła, koniecznie zawieszona w płynie równoważącym. Coraz powszechniejsze stają się kompasy cyfrowe, ich atutem jest możność samoczynnej korekty deklinacji magnetycznej.

Tags: części, militaria, kupić, możliwości