B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Co jest najbardziej popularnym materiałem izolującym w ciepłych rękawicach?

Posted on 08/03/2022 7:56am

Gdy nadchodzi okres zimowy, duża część z nas narzeka na marznące dłonie. Do najbardziej popularnych metod na ich szybkie rozgrzanie, należą pocieranie nimi o siebie, chuchanie czy też chowanie ich w rękawy.


rękawiczki
Wszystkie te metody są dobre, jednak działają jedynie przez dosyć krótki czas.


Z tego też powodu najlepszym rozwiązaniem jest zakup dobrej jakości, ciepłych rękawic, jednak takimi określeniami są aktualnie nazywane wszystkie takie towary, niezależnie od ich faktycznej jakości. Poza tym tak zwany komfort termiczny nie jest po prostu wypadkową takich czynników jak grubość czy rodzaj surowca, z którego były wykonane dane rękawiczki. Co ciekawe, tendencja do znacznego marznięcia tej części ciała tyczy się nie tylko tzw. zmarzluchów. Dłonie mają po prostu niezwykle wrażliwą i cienką skórę co sprawia, że są o wiele w większym stopniu wrażliwe na oddziaływanie niskich temperatur, niż inne części ciała. Są one ponadto w większym stopniu na nią wystawione. Co ciekawe, niezwykle istotny jest krój, jaki jest zastosowany w konkretnych rękawiczkach. Jest tak z tego powodu, że w dużym stopniu określa on cechy termiczne. Najpopularniejsze są 2 całkiem inne typy: pięciopalczaste oraz dwupalczaste. Są jednak także modele pośrednie, np.

Spodobał Ci się przeczytany wpis? Jeśli tak, to z pewnością sprosta Twoim wymaganiom także bieżący tekst (http://aksonaxis.pl/), który stworzyliśmy w linku poniżej.

trójpalczaste.


koktail
Author: Lori Greig
Source: http://www.flickr.com


Na rynku są do nabycia najczęściej takie, w których wewnętrzne warstwy tworzą jednolitą całość, jednak co poniektórzy producenci proponują również rękawice, które posiadają wyciąganą wkładkę.


Jest to użyteczne również w Polsce, gdzie zima może być zarówno bardzo zimna, jak i dosyć ciepła. Są także rękawiczki dwukomorowe, które posiadają komorę chwytną i ocieplającą. Najpopularniejszym surowcem izolującym jest z kolei puch.

Tags: materiał, czas, zakup, części, produkt