B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Co może pomóc ludziom uratować jakiejś osobie życie?

Posted on 10/10/2021 7:25am

Życie to bezcenny dar, o który trzeba troszczyć się na wszelkie dostępne sposoby. Na szczęście aktualnie są już pewne urządzenia, które mogą nam dopomóc w co poniektórych okolicznościach dotyczących życia.


Co więcej, są przeróżne programy szkoleniowe, abyśmy mogli się stosownie wcześniej przygotować do tego, jak używać takich sprzętów.


imprezy
Source: www.orlica.pl
Dla przykładu defibrylator to przyrząd, za pomocą jakiego można by wznowić akcję serca. Jest to obecnie bardzo potencjalne, że w rezultacie stałego napięcia wywołanego ciągłą gonitwą za podwyższeniem swojego statusu, niespodziewanie ktokolwiek z naszego grona będzie potrzebował szybkiej pomocy lekarza albo ratownika medycznego. Na szczęście w sprzedaży do nabycia są przeróżne elektrody szkoleniowe do defibrylatorów. Przed ich zakupem trzeba się jednak upewnić, do urządzenia której firmy kupujemy tego typu elektrody. To ważne, gdyż elektrody do defibrylatorów pediatrycznych nie będą się nadawać do urządzeń wytworzonych dla osób dorosłych. Tego typu elektrody treningowe pozwalają w kontrolowanych warunkach na przetrenowanie akcji ratunkowej.


Tego typu towary najczęściej oferowane są w pakietach zawierających kasetę i jedną albo kilka kompletów elektrod. Zazwyczaj nadają się one do ok. 20-krotnego użycia. Cena, jaką należy zapłacić za tego typu towar jest zależna od producenta konkretnego defibrylatora, jednak oscyluje w granicach ok. 200-500 zł brutto za 1 parę elektrod. Można by je nabyć w sklepach ze sprzętem medycznym albo w internecie.


Elektrody treningowe pediatryczne są nieco tańsze od tych dla osób pełnoletnich. Takie sprzęty są bardzo przydatne szczególnie w początkowej fazie reanimacji, w czasie gdy nie wiadomo jeszcze jaka jest przyczyna ustania pracy serca.

Tags: ćwiczenie, stres, trening, koszt, osoby