B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Co to jest ABEC-7 i gdzie się używa wspomniany system?

Posted on 10/11/2018 7:34am

Wszyscy wiemy, że przebywanie na wolnym powietrzu przynosi ze sobą same korzyści. Jeśli ponadto będziemy w tym czasie wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne, to na pewno odwzajemni się to nam dobrym zdrowiem.
plecak
Author: Carson Cap
Source: http://www.flickr.com


rolki
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com


Co interesujące, nie musimy nawet biegać ani jeździć na rowerze, aby ruszać się dosyć szybko po pewnym deptaku czy też bulwarze.


Niezwykle popularne od jakiegoś czasu są zwykłe pozornie rolki, jakie jednak przeżywają obecnie drugą młodość. Dzieje się tak z powodu użycia do ich budowy znacznie nowocześniejszych modułów. Należą do nich niezwykle lekka i odporna półmiękka skorupka z poliwęglanu, dubeltowa pianka wyściełająca wnętrze buta Double Foam czy też niezwykle mocny poliwęglanowy hamulec. U każdego twórcy jest on tylko przy prawym bucie, jednak można bez najmniejszego problemu przełożyć go do buta lewego. Poza tym istnieje tak zwany system Trust Fit, jaki idealnie dopasowuje but do stopy.


Innowacyjne rolki mogą być wyposażone w łożyska ABEC-7, które gwarantują profesjonalny ruch poszczególnych stworzonych z kauczuku kółek. Są one zamocowane do niezwykle lekkiej, ale solidnej zarazem wykonanej z aluminium płozy. Jak by nie patrzeć, przejażdżka na rolkach także może być męcząca fizycznie, a więc może wywoływać wydzielanie potu, dlatego też nowoczesne rolki mogą zostać zaopatrzone w zaawansowany system wentylacji. Należałoby także wspomnieć, że rolki posiadają regulowany wymiar wkładki.
Jeśli idzie o kolorystykę rolek, to dostępnych jest dużo różnych możliwości, jednak każda jest bardzo atrakcyjna dla oka. Więc potrafią być błękitne, bordowe czy też zielone. Istnieje także podział na rolki dla kobiet oraz męskie.

Tags: stopy, nogi, ruch, czas, zysk