B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Co to jest jest masaż Shantala i gdzie można się go nauczyć?

Posted on 13/04/2019 1:44am

Wiesz coś na temat masażu Shantala? To hinduski masaż dla niemowlaków, który robi się coraz bardziej popularny także na polskim gruncie. Wielu rodziców jest zaciekawionych, jak rozmasowywać delikatne ciałko swojego maleństwa i czy to faktycznie przynosi spodziewane efekty?
kurs msażu
Author: Tim Bartel
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od tego, w jakim miejscu najlepiej jest poznać masaż Shantala, o którym więcej w tym miejscu - kurs na masaż Shantala - soyer.edu.pl. Kurs to właściwa droga dla każdego zaciekawionego nim człowieka, ponieważ umożliwia poznać aktualne techniki jego robienia, a nawet dostać upoważnienia do jego przeprowadzania, jeżeli jesteśmy zaangażowani jako fizjoterapeuta, masażysta lub jesteśmy posiadamy etat w służbie zdrowia na oddziale położnictwa, pielęgnując świeżo upieczone mamy i ich dzieci.

masaż Shantala
Author: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Source: http://www.flickr.com
Kursy umożliwiają też uczyć rodziców najlepszych metod rozluźniania swojego szkraba, by pomóc mu w spokojnym zaśnięciu, a także wzmocnić jego odporność oraz poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego. Masaż Shantala ma wiele pozytywów i można go stosować u maleństw od drugiego miesiąca życia. Tak jak wyżej nadmieniono, ma działanie odprężające, a zarazem jest niezwykłą formą bliskości pomiędzy maleństwem a jego rodzicem. Najistotniejsze jest odpowiednie wykonywanie ruchów, więc osoby, które skończą kursy i pracują z rodzicami powinny starannie pokazać im, jak samodzielnie przeprowadzać charakteryzowany masaż w domu.

Nieprzypadkowe ruchy umożliwiają pozbyć się stresu, że coś zrobimy źle i tylko zaszkodzimy brzdącowi, zamiast mu pomóc. Pociechy od razu wyłapują lęki, dlatego ruchy muszą być świadome, a jednocześnie delikatne. W pokoju nie może panować chłód, z rąk zaś należy zdjąć wszelką biżuterię. Tak samo musimy zweryfikować czy nasze paznokcie nie są zbyt długie, aby przypadkowo nie zadrapać delikatnej skóry niemowlaka. Co więcej nie można mieć zimnych rąk, gdyż maluch szybko zacznie płakać. Istotną kwestią jest także pora masowania – nigdy nie można tego robić od razu po jedzeniu. Najlepiej jest masować pociechę przed karmieniem albo jakiś czas po nim, aby bobas nie odczuwał dyskomfortu. Dobrze też używać olejków, które wcześniej odrobinę podgrzewamy w miseczce.Warto jest dokładniej zapoznać się ze sztuką masażu Shantala, szczególnie jeśli niebawem spodziewamy się dziecka. Opisany masaż jest wyjątkowo dobry dla maleństw częstokrotnie cierpiących na kolki czy mających inne trudności z brzuszkiem - wizytówka Soyer Centrum Szkoleniowe kliknij.

Tags: dziecko, kursy, masażysta