B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Ćwiczenia na trampolinie, czyli fitness jumping

Posted on 28/05/2018 7:14am

Odchudzające ćwiczenia na trampolinie, zatem jumping fitness, to forma ćwiczeń cielesnych łącząca w sobie ogromną dawkę wysiłku i zabawy.


Skakanie na trampolinie może dać twojemu ciału więcej korzyści aniżeli myślisz.


kadr - rower
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


Przeczytaj, na czym polega fitness jumping i jakie ma zalety. Jumping fitness jest to celowo opracowany treningowy system, który pomaga wzmacniać oraz kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy z podskakiwania. Do ćwiczeń jest wykorzystywana jednoosobowa trampolina o małych rozmiarach, na której przeprowadza się ćwiczenia zaczerpnięte z różnych dyscyplin sportowych. Przeważnie jest to kombinacja szybkich i wolnych podskoków, ćwiczeń znanych z aerobiku oraz energicznych „biegów” w miejscu.
Dzięki bogatej technice jumping fitness gwarantuje wszechstronny trening całego ciała, zwiększając tak sprawność ogólną, jak i poprawiając kondycję. Udowodniono, iż skakanie na trampolinie będzie dziesięć razy skuteczniejsze niż bieganie. Jak to możliwe? Dzięki ciągłym zmianom grawitacji więcej mięśni jest równolegle zaangażowanych w ruch, przez co podwyższa się efektywność treningu. Co więcej, w trakcie sześćdziesięcio minutowego treningu jumping fitness możesz spalić aż osiemset kalorii! Jeśli zatem szukasz metody na skuteczną utratę kilogramów, ten typ ćwiczeń jest dla ciebie idealny.


Nie jedynie na siłowni ale także w domku warto spróbować samodzielnego treningu na trampolinie. Do owego celu może posłużyć ci zwyczajna trampolina dla dzieci, acz przy systematycznych ćwiczeniach zachodzi ryzyko, że szybko się zużytkuje.

Tags: trening, ćwiczenia, bieganie