B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Czemu korzystnie odwiedzić Zakopane i okolice? Co ten rejon oferuje najlepszego?

Posted on 10/04/2019 4:00am

Tatry są największym polskimi górami, ich charakter jest rzeczywiście alpejski. Na najważniejszej grani Tatr przebiega granica między Słowacją oraz Polską, zaś najwyższym szczytem są Rysy. Mało osób jednakże zdaje sobie sprawę, że rzeczywiście najwyższym szczytem jest Kozi Wierch, jaki jest w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.

krupówki
Author: Lukas Plewnia
Source: http://www.flickr.com
Miejscem o jakim dość często myślimy wybierając się w Tatry jest Zakopane. To miasto jest bardzo słusznie nazywane Zimową Stolicą Polski. To nie tylko ośrodek sportów zimowych, jak skoki narciarskie, to również rewelacyjna baza wypadowa na to żeby pochodzić po górach, lecz i najlepsze miejsce dla narciarzy, którzy w samym mieście, jak i jego najbliższej okolicy znajdują liczne wyciągi i rewelacyjne przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo dobry przykład to kompleks na Nosalu lub w okolicznych miejscowościach, takiego rodzaju jak Jurgów czy Białka Tatrzańska - zakopane noclegi centrum.Nie zadziwia więc fakt, że apartamenty w Zakopanem cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak planujemy zarezerwować nocleg w Zakopanem niezbędnie zróbmy to odpowiednio wcześnie, ponieważ to tak popularne miejsce, iż na ostatnią chwilę może być zbyt późno. Z Zakopanego można wybrać się na wycieczkę w góry, najbardziej popularnym szlakiem jest szlak w kierunku Morskiego Oka. Jest to jezioro górskie umiejscowione w sercu Tatr, jakie otoczone jest przez cudowne szczyty Mięguszowieckie. Z tamtego miejsca prowadzi szlak na Rysy, jednakowoż wejście na najbardziej wysoką górę w Polsce nie jest proste. To 4 godziny rzeczywiście intensywnego marszu w jedną stronę. Więc jak pragniemy tam wejść powinniśmy być przygotowani kondycyjnie, a także mieć przy sobie najlepsze buty trekkingowe
.
góry
W samym Zakopanem jest również wiele interesujących miejsc do oglądania. Ulica Krupówki albo kolejka liniowo-torowa na Gubałówkę to konieczne punkty każdej wizyty. Bardzo ciekawy jest także cmentarz na Peksowym Brzysku, gdzie pochowano wszystkich ratowników TOPR, którzy zginęli podczas służby - strona zakopane noclegi. Tego rodzaju miejsce mają także tam zasłużeni dla Zakopanego, czyli poeci oraz pisarze. Jednak tak jak powiedzieliśmy we wcześniejszym fragmencie, by zorganizować sobie Zakopane noclegi powinniśmy wcześniej zapewnić miejsce, bo może być z tym trudność. Powinniśmy mieć to na uwadze, by móc w pełni rozkoszować się pobytem w Zakopanem.

Tags: Tatry, Rysy, TOPR