B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Czemu warto poruszać się na rowerze? Jakie są najważniejsze zalety takiej aktywności? Co przez to zyskujemy?

Posted on 09/10/2019 7:48pm

Jazda na rowerze niesie ze sobą szereg korzyści, których z całą pewnością nie odczujemy jeżdżąc tylko i jedynie samochodem. Co ważne dzięki takiemu rozwiązaniu bardziej zyska Twoje samopoczucie, a jednocześnie w tak prosty sposób rozładujesz nagromadzony w trakcie każdego dnia stres. Mówisz ciągle, iż nie znajdziesz czasu na to by przemieszczasz się na rowerze? A co stoi na przeszkodzie ku temu, aby dojeżdżać na nim do pracy?

Odzież rowerowa
Author: Media Forum
Source: Media Forum
W taki sposób unikniesz straty czasu w korkach i nieraz dotrzesz do pracy nawet szybciej niż osoby poruszające się autem! Rower oprócz tego pozwala na podziwianie pięknych widoków, takich jak na przykład lasy, malownicze pola, albo także nasłuchiwanie pięknego śpiewu ptaków. Takie wrażenia estetyczne zapewnisz sobie całkiem za darmo, jeśli tylko wsiądziesz na swój rower.

A może do tej pory nie kupiłeś właściwego sprzętu? Zapewne więc wymówką będzie dla Ciebie konieczność wydania na niego pieniędzy. Musisz zatem wiedzieć, że proste rowery składaki można kupić już za kwoty rozpoczynające się zaledwie od kilkuset złotych! Oprócz tego taka decyzja pozwoli Ci ograniczyć ryzyko potencjalnej kradzieży, ponieważ tani składak z pewnością nie stanie się obiektem pożądania ze strony złodziei. Przy tym składaki możemy bardzo łatwo oraz sprawnie złożyć (jak mówi nazwa), co daje możliwość zaoszczędzić sporo miejsca w domu czy piwnicy. Pamiętaj też, że rowery doskonale sprawdzają się w czasie dalszych podróży. Wystarczy, że weźmiesz swój sprzęt do pociągu czy auta, a będąc na miejscu zyskujesz możliwość tańszego oraz niezwykle przyjemnego zwiedzania okolic - odzież rowerowa.


Jeżdżenie na rowerze wpływa ponadto niewątpliwie na zachowanie ciała w zdrowiu i sprawności. Zapobiegniesz dzięki temu zawałom, zbyt dużemu ciśnieniu tętniczemu, cukrzycy, nowotworom, jak i zadbasz o własny wzrok. Okuliści już od dłuższego czasu potwierdzają, że spoglądając podczas jazdy w daleko położone punkty dajemy oczom odpocząć, a przy tym zapobiegamy powstawaniu wady wzroku. Jazda rowerowa dostarcza nam do tego hormonu szczęścia, jak potocznie nazywa się endorfiny.

Po każdej wycieczce będziesz z pewnością uśmiechał się sam do siebie z radością! Czy trzeba kogoś nadal przekonywać do tego, iż rower to synonim takiej niezależności! Warto się odpowiednio przygotować do jeżdżenia na rowerze. Właściwy strój to ważna rzecz. Koszulki na rower, które są lekkie i przepuszczają powietrze uprzyjemnią nam jazdę rowerem.

Tags: kradzież, ptak, piwnica, endorfina