B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Czołówki jako potrzebny ekwipunek na każdej wyprawie

Posted on 29/01/2019 5:02pm

Wielu miłośników sportu posiada w swoim wyposażeniu latarki czołowe. Od wielbiciela outdooru, trekkingu, poprzez wspinaczy, rowerzystów, biegaczy, po amatorów mniej dynamicznego odpoczynku na łonie przyrody.
Czołówki weszły już na stałe na listę potrzebnego ekwipunku na każdej wyprawie, bez względu na cel, rozciągłość, bądź miejsce.


Łóżko do gabinetu medycznego
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Latarki czołowe posiadają ogromną wartość, bowiem nie musimy ich trzymać w dłoniach, a także intuicyjnie naświetlamy dokładnie ten kawałek otoczenia, na który patrzymy. Pozwala to na niczym nie skrępowane ruszanie. Najbardziej odpowiednim rozstrzygnięciem jest latarka, która ma przeciętną, bądź sporą moc i sposobność regulacji koncentracji pływu oświetlenia. Nie zawsze jest korzystna latarka (sprawdź także latarki myśliwskie) o mocy kilkuset lumenów, ponieważ będzie to prowadziło do prędkiego rozładowania baterii. Są również nowoczesne latarki czołowe, jakie osobiście korygują swą moc w zależności od warunków oświetleniowych. Świetnym rozwiązaniem jest oddzielny pojemnik na akumulatory, jaki będzie można przymocować do pasa i doprowadzi on energię do latarki za pomocą kabla. Przydaje się to w trakcie wypraw w zimie, albowiem w takim przypadku baterie przechowywane w cieple, funkcjonują znacznie dłużej. Latarka - link tu... - winna być odporna na deszcz i śnieg. Liczy się także sposobność zamontowania jej na kasku, jaki jest niezbędny w górach.
Podczas ekspedycyj przyda się również nóż bear grylls - tamta strona.
Jest to zmodernizowana wersja noża survivalowego, opracowanego we współpracy z krzewicielem survivalu Bearem Gryllsem.


Gumowana rękojeść przymocowana na całym trzpieniu ma antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż świetnie przylega do dłoni.

Tags: kask, biegacz, miejsce