B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Czy da się odpocząć na Pattaya? Prześwietlamy kawałek Tajlandii.

Posted on 10/05/2019 1:02pm

Obiegowa opinia jest taka, że Pattaya uchodzi za drogie, hałaśliwe i brudne miejsce i jeżeli chce się przejechać kawałek Tajlandii to każdy inny, ale nie ten. Jak jest naprawdę? Czy warto polecieć w tamte rejony? Czy dobrze jest kupić Pattaya last minute w dobrej cenie?
Tajlandia
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Niekorzystna opinia o tym nadmorskim wczasowisku bierze się z tego, że Pattaya pełna jest dużych hoteli i całodobowych knajp z go-go i salonów masażu dla mężczyzn. ”Zwiedzający” turyści z całego świata najczęściej przyjeżdżają tu przede wszystkim po to, by się wyszaleć i nie myśleć o swoim życiu codziennym i jest to dla nich synonim hasła wakacje pattaya. Nie jest to rejon bambusowych chat, wędrownych turystów z plewakacje pattayach stoisk z lokalnym jedzeniem ani również własnoręcznie wyrabianymi pamiątkami.

Zdecydowanie jest to ta bardziej cywilizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są od razu wyższe. Łatwiej spotkać tu knajpy z drinkami, bary piwne na powietrzu, fast foody, agencje turystyczne oferujące wycieczki albo nurkowanie z butlą. Na pewno nie da się zaprzeczyć, że możliwości uprawiania sportów wodnych są tam najlepszych w całej Tajlandii. Plaże, wbrew popularnym opiniom, są względnie czyste i zadbane. Dobrze jest pozostać tu przez parę dni, ponieważ w okolicy jest wiele tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu również sposób na wakacje Pattaya posiada centrum, które wyznacza czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – najbardziej hałaśliwa część miasta, wypełniona jachtami i statkami.


Tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
W ciągu dnia jest najbardziej zatłoczonym obszarem miasta. W nocy ożywia się zaś South Pattaya, aż błyszcząca od kolorowych neonów. Wieczorem po prostu pęka w szwach od turystów spragnionych niewyszukanych form rozrywki. Jest też spokojniejsza, bardziej luksusowa dzielnica i to na nią warto się zdecydować, jeżeli planujemy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są też pensjonaty.

Intrygujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tu. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów - one też Cię bardzo zainteresują!

Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i słynie jako najlepsze miejsce do nauki windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za najspokojniejsze miejsce w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i pozostałości rdzennej populacji. Mimo to zdecydowana większość kwater to pokoje do wynajęcia.

Jeżeli będziemy szukać wakacji typu „Pattaya last minute”, koniecznie zwróćmy uwagę, żeby nie były to rejony najgłośniejsze, ponieważ odcinamy sobie tym sposobem szansę na wypoczynek, których nie zrekompensują widoki ani klimat.

Tags: urlop, wakacje, Tajlandia, Pattaya, Pattaya Beach