B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Czy joga to aktywność dla wszystkich? Jak zacząć treningi? Co musimy kupić?

Posted on 30/06/2018 7:21am

Podczas kiedy na zewnątrz pogoda nie sprzyja różnym aktywnością fizycznym, wiele osób stara się znaleźć dodatkowe zajęcie, jakie będzie dodatkowym ruchem. Joga jest na pewno jednym z bardziej lubianych zajęć, na jakie wciąż zapisuje się sporo osób.


Buty sportowe do bieganie, Wane Gunn
Author: © Wane Gunn
Source: © Wane Gunn


Jak zacząć swoją przygodę z jogą?


Już na początku istotną informacją jest to, iż joga to zajęcie właściwie dla wszystkich. Mogą ją praktykować osoby w każdym wieku oraz z różną kondycją fizyczną. Ci, którzy nie wiedzą do końca na czym polega ta aktywność, posiadają często mylne przekonanie o tym, jak coś takiego wygląda. Łączy się jogę z czymś na zasadzie religii, natomiast nie jest to prawdą. Joga to faktycznie bardzo specyficzny sposób na poznanie lepiej swojego organizmu oraz nauka pozostawania z sobą samym w harmonii. To więcej aniżeli aktywność fizyczna.
Sporo ludzi do ćwiczenia może przekonać brak jakichś skomplikowanych urządzeń, które należy kupić. Dla niektórych kwestia finansowa na pewno jest ważna, dlatego trzeba powiedzieć, że gdy mówimy o sprzęcie, jakim jest mata do jogi cena nie jest wcale wygórowana i sporo ludzi może sobie na nią pozwolić. Poza tym nie jest konieczne żadne obuwie, ponieważ ćwiczy się bez butów, a strój po prostu nie może krępować ruchów - .


Z pewnością na początek dobrze jest pójść na zajęcia grupowe. Będziemy mogli lepiej poznać reguły. Wybór dobrego nauczyciela ma duże znaczenie, ponieważ jest wiele osób, jakie prowadzą zajęcia według różnych technik - .


Nauczyciela natomiast można zmienić, jeśli technika nie będzie nam odpowiadać. Warto spróbować oraz przekonać się samemu, czy ćwiczenie jogi nam się podoba. Znajdźmy zatem w szafie sportowy strój, do tego mata Rishikesh i już możemy próbować.

Tags: sport, zakup, aktywność, ubiór