B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Czy niezbędna nam jest hipoterapia?

Posted on 14/10/2018 7:17am

Jeśli mamy chore potomstwo, szczególnie kiedy będzie to upośledzenie umysłowe, to pragniemy robić wszystko, by pobudzić je do działania.
Poszukujemy różnorakich terapii, rehabilitacji, które zaoferują nam choć cień szansy, że własne dziecko będzie chociaż troszkę bardziej samowystarczalne. Do tego także używa się konie.


hipoterapia
Author: Maciej Kraus
Source: http://www.flickr.com


Czy powiemy, że istnieje coś takiego jak hipoterapia?


Musimy powiedzieć, że konie (www) posiadają wspaniałą siłę oraz przebywając z nimi człowiek czuje się lepiej, a każdy ruch ich sprężystego ciała sprawia, że również wszelkie nasze mięśnie pracują w dobry sposób. Z tego powodu tak często jest zalecana hipoterapia, dzięki której dzieciaczki podczas jazdy konnej mogą trenować wszystkie swe mięśnie, a na dodatek jeszcze mają sposobność korzystać z wspaniałości, jakie będzie niosło ze sobą przebywanie z tym zwierzakiem. Powinno się orientować, gdzie w naszym regionie proponowana jest hipoterapia, tak żebyśmy mieli możliwość skorzystać z takiej propozycji, ponieważ ma szansę się okazać, że efekty przekroczą własne najśmielsze oczekiwania.
Koniecznie sprawdźmy jakie mamy tutaj propozycje, ponieważ jedynie wówczas będziemy posiadali świadomość, że wybierzemy terapię najlepszą z możliwych.

Tags: żel, człowiek, ćwiczyć, rezultaty