B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Czym jest triathlon? Jakiego rodzaju są przepisy które odnoszą się do tej dziedziny sportu?

Posted on 21/01/2019 7:28am

Triathlon to bardzo popularna dyscyplina sportowa, która jest kombinacją trzech dyscyplin, takich jak pływanie, kolarstwo i bieganie. Więc, zawodnik na początku płynie, później wsiada na rower, a na końcu biegnie.


Triathlon to typowy sport (skorzystaj z promocji na Match Point http://www.matchpoint.com.pl) indywidualny, a zwycięża zawodnik z najlepszym czasem. Jednakże, jeśli start miał miejsce ze startu wspólnego, to zwycięża ten, który pierwszy jest na mecie. Uczestnicy triathlonu pod żadnym pozorem nie mogą korzystać z pomocy z zewnątrz, wiadomo jednak, że do tego rodzaju pomocy nie zaliczają się wolontariusze, którzy są odpowiedzialni za dostarczanie żywności podczas zawodów. Zabronione są różne zespołowe taktyki, przykładowo polegające na tym, że podczas jazdy rowerem można zmniejszyć opór powietrza. Zawodnik nie powinien stosować butelek szklanych, a również sprzętu elektronicznego, wyjątkiem jest zegarek.


Uczestnik zawodów nie może wykonywać niczego, co stanowi niebezpieczeństwo dla siebie lub innych uczestników. Jednak dobrze wiedzieć, iż każda tego typu impreza rządzi się troszkę zmodyfikowanymi zasadami, które są zawarte w danym regulaminie. Tak się dzieje, że każde zawody są inne, oznacza to, że inna jest trasa, ukształtowanie terenu czy pora roku. Zdecydowana większość naruszeń przepisów ma związek z kosztownymi karami czasowymi, od jednej do dwunastu minut, ale i to
trening
Author: dan veal
Source: http://www.flickr.com
jest zależne od różnorodnych czynników, jak waga naruszenia przepisów oraz długość wyścigu. Każdy zawodnik powinien bardzo solidnie przygotowywać się do zawodów, gdyż są one bardzo wymagające.

Nasz artykuł jest naprawdę ciekawy? Sądzimy więc, że spodoba Ci się również kolejna strona, gdzie znajdziesz masę rzetelnych detali.

Z nimi Ci się uda.

Każdy z zawodników ma inny sposób na plan treningowy triathlon, od takiego czegoś bardzo dużo jest zależne, czy zawodnik będzie optymalnie przygotowany do zawodów czy jednakże nie trafi z przygotowaniem albo będzie zbyt zmęczony treningami. By dobrze wypaść należy więc najlepiej opracować plan treningowy i realizować go konsekwentnie. To bardzo ważne, ażeby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie najlepszego rezultatu. W każdej dziedzinie sportu, także w triathlonie, są uczestnicy mający miano faworytów, ale mniej popularni uczestnicy zawodów dzięki konsekwentnemu podejściu do treningów mogą zyskać bardzo dużo. Jak widać więc jest to bardzo ważne.

Tags: rower, sport, trening