B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Dlaczego bezpieczeństwo w czasie uprawiania sportu jest tak ważne? W jaki sposób zatroszczyć się o nasze bezpieczeństwo?

Posted on 06/11/2018 7:54am

Mawia się, iż sport to zdrowie. Rzeczywiście tak jest natomiast należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas uprawiania różnych dyscyplin sportu. W innym wypadku możemy być narażonym na utratę naszego zdrowia. Jeśli w przypadku profesjonalnych dyscyplin sportu dba się niesamowicie o bezpieczeństwo, o tyle jak sami dla siebie jakiś sport rozpoczynamy uprawiać to niekoniecznie ta kwestia jest dla nas priorytetem.


Niestety nie jest to dobre podejście ponieważ należy pamiętać, że kwestia bezpieczeństwa powinna być dla nas czymś szalenie istotnym. Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu amatorsko? O czym pamiętać?
jazda na rowerze
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com

Przede wszystkim odpowiedni strój to coś bardzo ważnego. Kwestia właściwej wentylacji to jedna rzecz, natomiast kwestia ochrony ciała przed urazem to następna sprawa. W przypadku tych bardziej urazowych aktywności musimy w jeszcze większym stopniu na ten temat zwrócić uwagę. Tak jest chociażby w przypadku różnych sport (Kursy trenerskie Toruń)ów zimowych. Jazda na nartach albo snowboardzie wymaga odpowiedniej ochrony ciała. Kaski damskie albo takie dla mężczyzn z łatwością nabędziemy w wielu sportowych sklepach. Z tego powodu warto zatroszczyć się o taką ochronę.
Ochrona głowy jest niesamowicie ważna także jeśli chodzi
rowerzysta
Source: pixabay.com
o tak popularny sport jak jazda na rowerze. Niektórzy o tego typu kwestiach nie pamiętają bo jeżdżą na rowerze od małego i nie myślą o kasku na rower. Jednak nie powinno się o tym zapominać.


Tym bardziej jazda po dużym mieście może być niebezpieczna oraz należy mieć na uwadze to, że ruch uliczny jest sporym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa. Jak chodzi o sporty typu jazda na rolkach lub na deskorolce, tu prócz kasku należy pamiętać o ochraniaczach na łokcie i kolana. Zminimalizują one możliwe otarcia naskórka oraz stłuczenia w przypadku upadku.
Ochroną naszego zdrowia jest także odpowiednie obuwie w przypadku biegania. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że źle dobrane obuwie może doprowadzić do urazu stawów albo stóp. Za mała amortyzacja i za duże obciążenie stawów na za twardym podłożu jak dajmy na to asfalt może doprowadzić do bolesnych urazów, jakie uniemożliwią uprawianie sportu na długo. Lepiej wcześniej pomyśleć o własnym zdrowiu, ażeby móc z przyjemnością i bez niemiłych niespodzianek uprawiać sport, jaki sprawia nam przyjemność.

Tags: rower, buty, bezpieczeństwo