B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Dlaczego Jamajka jest tak popularnym miejscem na wakacyjne wyjazdy, jakie atrakcje może zaproponować

Posted on 13/10/2020 8:26am

Karaiby od lat stanowią marzenie osób chcących poznać odrobinę egzotyki i wypocząć od codziennych stresów i nerwów. I aktualnie nie będzie problemów, aby te marzenia spełnić, bowiem wyjazdy w tamten rejon świata są ogólnie dostępne, a i ceny są coraz niższe.


Jedną z chętniej odwiedzanych wysp jest Jamajka, pełna życzliwych mieszkańców, słońca i przepięknej przyrody. I to taka właśnie mieszanka stanowi największą atrakcję tej niedużej wyspy. Pomimo działalności ludzkiej zachowano tam dużą część deszczowych lasów, z niespotykaną florą i fauną. Poza tym obecne są tam liczne plantacje kawy i trzciny cukrowej, a wspaniałe plaże wręcz kuszą do tego, żeby cały dzień na nich leniuchować. Osoby lubiące górskie wycieczki także się nie będą nudzić. Na Jamajce najwyższa góra ma ponad dwa tysiące metrów, więc jest to wysokość, jaka może zadowolić większość miłośników gór. Widać więc że na nudę raczej nie ciężko będzie narzekać, jest więc zupełnie zrozumiałe, że jamajka wakacje cieszą się taką popularnością.

plaża na Jamajce
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
Planując wyjazd na Jamajkę zrobić to można praktycznie przez cały rok, chociaż najpopularniejszy jest czas między grudniem a kwietniem. Wtedy występuje najmniejsza ilość opadów, za to między sierpniem a listopadem zaczyna się pojawiać sezon na huragany. Jeżeli chodzi o Jamajkę to nie będzie on jakoś ogromnie odczuwalny, w porównaniu do innych wysp z tamtego rejonu, lecz gwałtownych, szybkich ulew i burz raczej można się spodziewać.

Jeśli chcesz poszerzyć swą wiedzę na opisywany temat, to przejrzyj nowy tekst, który na pewno będzie dla Ciebie bardzo ciekawy.

Za to temperatura w tamtym rejonie jest cały czas stała, maksymalne wahania wynoszą raptem dwa stopnie, i bez przerwy świetna na wakacje.


Planując podróż w to miejsce należy pamiętać o tym, że niezbędny jest tam paszport oraz turystyczna wiza, jaką wykupić można na granicy, poza tym nie są wymagane żadne większe formalności. Najlepszą opcją jest wykupienie zorganizowanej wycieczki, wtedy wszystkimi sprawami organizacyjnymi zajmować się będzie biuro turystyczne. Jeśli ktoś będzie chciał, to może polować na jamajka last minute, czasami udaje się trafić na naprawdę ciekawe propozycje.

Tags: góry, wycieczki, przyroda, paszport