B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Niebezpieczne urazy na stoku

Posted on 12/02/2019 7:32am

Nieustannie zwiększa się ilość amatorów zimowych szaleństw na stokach. Nieszczęśliwie, proporcjonalnie rośnie także liczba osób, które borykają się z posezonowymi kontuzjami.


Zgadza się, sprzęt sportowy jest coraz lepszy, dzięki czemu białe szaleństwo jest bezpieczniejsze, mimo to przykrych wypadków nie da się przewidzieć. Nieodpowiednia technika jazdy czy niewłaściwy ekwipunek są powodem bolesnych uszczerbków na zdrowiu. Pośród najczęściej występujących urazów na stoku wyróżnić należy uszkodzenia ścięgien, więzadeł, skręcenia stawów, oraz złamania kości czy stłuczenia.

W zależności od urazu, ortopeda decyduje o dalszym leczeniu. Część osób wymaga leczenia chirurgicznego aby przywrócić pełną sprawność kolana i zabezpieczyć przed dalszym rozwojem choroby. Takie operacje wymagają wielkiej precyzji działania. Dlatego ważne jest, by klinika którą wybierzemy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, sprawdźmy strony www klinik w internecie, a bez problemu znajdziemy taką, której będziemy mogli zaufać.

operacja
Author: Sadasiv Swain
Source: http://www.flickr.com
Stosunkowo często wykonywanym zabiegiem jest operacja więzadła krzyżowego stawu kolanowego . Dobór rodzaju operacji zależy od kilku czynników, m.in. stopnia uszkodzenia samego więzadła, towarzyszących uszkodzeń a także oczekiwań pacjenta. Nową, ale często przeprowadzaną metodą jest terapia (głośniki do terapii dźwiękowej) (zobacz przejrzyj to - http://www.pco-poznan.pl) czynnikami wzrostu . Przeprowadza się ją zarówno u pacjentów z urazami mięśni i ścięgien , jak i u osób z przewlekłymi chorobami układu kostno-szkieletowego.


Operacje kończyn dolnych, np. rekonstrukcja kolana zazwyczaj wiążą się z rehabilitacją. W jaki sposób znaleźć dobrego rehabilitanta? W przypadku dolegliwości powypadkowych musimy szukać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom. Najbardziej przez nas branym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, ukończone kursy, i doświadczenie zawodowe. Wcześniej warto spisać listę pytań, jakie nas nurtują. Dzięki temu uda nam się odszukać rehabilitanta, który zaoferuje skuteczną pomoc, zgodną ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie.

Tags: choroby, stawy, sprzęt, Leczenie