B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Dokąd można wybrać się w wolny dzień

Posted on 10/07/2018 11:15am

Nieustająca pogoń za pracą to jedna z poważnych bolączek naszego świata. Jest nam dana możliwość spędzać w naszej firmie całe dnie. Niezmiernie często jesteśmy zmuszeni zajmować się swoimi obowiązkami związanymi z wykonywaną przez nas pracą też w naszym domu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie myśleć o niczym innym, jak tylko o swojej pracy, to znak, że też nas zaraziła ta ciężka do wyleczenia przypadłość.


autobus
Author: Roland Tanglao
Source: http://www.flickr.com
Dlatego tak ogromne znaczenie ma urlopowy wyjazd. Kilka tygodni niezobowiązującego odsunięcia od rozmaitych obowiązków doskonale wpłynie nie jedynie na nasze samopoczucie, ale też na stosunki z rodziną i przyjaciółmi. W końcu możemy okazać własnej rodzinie dostatecznie dużo uwagi. A gdy wspólne chwile są już jedynie wspaniałym wspomnieniem, powinniśmy zorganizować sobie weekendowe eskapady po Polsce.Nasz kraj jest pełny bardzo malowniczych miejsc, w jakich możemy bardzo ciekawie spędzać swój wolny czas. Nie patrzymy na to, jak dużo niesamowitych tajemnic ukrywają polskie ziemie. A jeśli nie mamy w nas awanturniczej żyłki i preferujemy poznane przez nas miejsca, możemy wybrać się na niezapomniany weekendowy wyjazd do jednego z większych miast Polski np. tutaj.

Jednym z najbardziej romantycznych miast w naszej ojczyźnie jest na pewno Kraków. To kulturalna stolica naszego kraju. Panuje tam specyficzny klimat. W końcu właśnie to miasto upatrzyła sobie artystyczna bohema. Na każdym kroku odnajdziemy cenny zabytek architektury. Niekwestionowanym symbolem tego miasta jest Wawelskie Wzgórze oraz słynny Smok, który go strzeże. Kraków to niewyczerpana oferta kulturalnych imprez, a także idealne miejsce, by skosztować smakołyków z całego świata, w tym wyśmienitej kuchni żydowskiej.

Jeśli bardziej pociąga nas nowoczesność, Poznań z pewnością nas zaspokoi. To miasto z ogromnymi tradycjami, jakie obecnie stawia na ekologię oraz nowoczesną sztukę. Wyraźnie można poczuć, że Poznań stara się iść z duchem czasu. To właśnie tutaj co roku organizowany jest światowej sławy Malta (eccoholiday.com/dojazd-wlasny/malta/) Festival, który pokazuje nam sztukę teatralną, filmową, muzyczną oraz taneczną. Można też sprawdzić ofertę apartamentów.

W świadomości Polaków mieszkańcy obu tych miast to straszne sknery. Warto się przekonać, czy to prawda?

Tags: stolica, odpoczynek, wczasy, miasta, Poznań

Source: