B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Garderoba na jesień i zimę

Posted on 13/01/2021 7:52am

Każda pora roku ma swoje prawa także w kwestii strojów. Niejednokrotnie zdarza się tak, że lato kończy się nagle, a upalne dni zastępuje zimno. Wraz ze zmniejszeniem długości dnia jest znacznie zimniej, a opadów coraz więcej. Dlatego często zdarza się, że tego typu nagły „atak” jesieni generuje podwyższoną konieczność zakupu nowych ubrań. Dotyczy to nie tylko osób próbujących podążać za trendami.


buty
Author: Sjoerd Lammers
Source: http://www.flickr.com
Ubrania jesienne są grubsze, jak również w większości przypadków utrzymane w odmiennych kolorach niż te noszone w lecie. Kolorowe, na przykład jaskrawe czerwone sukienki zastępowane są strojami o kolorach bardziej stonowanych ). Można między innymi zauważyć tendencję do nagminnego wybierania ubrań w kolorach tradycyjnie kojarzących się z jesienią, a więc brązie, brudnej i szarościach. Zima to natomiast czas strojów z ciepłych materiałów, ocieplanych kurtek i różnorodnych dodatków.

Jesienna elegancja
W każdym momencie roku zdarzają się sytuacje wymagające odświętnego stroju. W przypadku zimniejszych miesięcy rzecz jasna muszą to być rzeczy cieplejsze. Na przykład eleganckie czarne czółenka (kliknij na:

na obcasie nadają się jedynie na ciepłe jesienne dni, w okresie zimowym w większości sytuacji dopuszczalna jest zamiana butów tego typu na czarne botki czy kozaki. Bardzo ważne, by buty te nie były ekstrawaganckie i spełniały elementarne reguły elegancji. Jesienne stroje na odświętną okazję powinno się uzupełniać odpowiednimi okryciami wierzchnimi. Na odświętne okazje dla obu płci powinien być to płaszcz, gdyż kurtka jest niezbyt eleganckim dodatkiem. Ma to szczególne znaczenie dla panów, od których sytuacja wymaga wystąpienia w garniturze.


Na sportowo
Również fani rzeczy sportowych mogą znaleźć coś dla siebie na chłodne miesiące.

Masz chęć uzyskać większą ilość informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to odwiedź stronę internetową (http://lamalama.pl/), która opisuje równie ważne dane - są one niesamowicie wciągające.

Tego rodzaju rzeczy bywają nawet cieplejsze i bardziej komfortowe od pozostałych. Przykładem będą sportowe lub górskie kurtki, które są ocieplane polarem i posiadają specjalny system izolacji od zimnego powietrza ).

Jeżeli podoba Ci się materiał, który teraz przeglądasz, to zapewne zainteresuje Cię też ten tekst (http://www.karuso.pl/branosleta-pleciona-ze-skory). On również opisuje zbliżony temat.

Tego typu rzeczy wybierane są na przykład przez narciarzy i snowboardzistów. Różnorodne firmy kojarzące się ze sportowym obuwiem także oferują pary na zimniejsze dni. Na przykład buty na zimę Adidas są dość szeroko reprezentowane i obejmują między innymi modele ocieplane.

Tags: jesień, sukienki, buty