B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jeżeli zamierasz podczas wakacji spać pod namiotem, nie zapomnij zabrać ze sobą paru niezbędnych przyborów

Posted on 08/02/2020 7:29am

Urlopowy czas pragnęlibyśmy spędzić nie tylko w towarzystwie przyjaciół, lecz również w jakimś interesującym miejscu w naszym kraju lub zagranicą. Podczas gdy jedni wolą pobyt w drogim hotelu, to pozostali decydują się na parudniową wycieczkę w góry. Decyzję, gdzie pojechać, trzeba podjąć odpowiednio wcześniej, bo od takiej właśnie decyzji wiele zależy, np. zawartość bagażu.

Pralka turystyczna
Niekiedy przecież musimy tuż przed planowanym urlopem wybrać się na sprawunki i kupić wszystko, czego nie znaleźliśmy w prywatnych szafach. Wycieczkowiczom, którzy jadą pod namiot przyda się kilka niezwykle użytecznych przedmiotów. A do nich na pewno należałoby zaliczyć latarki, śpiwory i ciepłe okrycia. Na biwaku potrzebujemy także wielu przyborów, które następnie posłużą do przygotowywania obiadów. Jednak prawdziwym wyzwaniem staje się pranie brudnych, a i często spoconych ubrań. I myliłby się ten, kto by sądził, że na biwak nie można zabrać ze sobą pralki.Scrubba bag to nietuzinkowa pralka, którą można bez najmniejszego trudu zapakować nawet do niedużego plecaka. A dzięki temu zaoszczędzimy miejsca i będziemy mogli spakować pozostałe, równie potrzebne rzeczy. taka pralka turystyczna ma postać torby, do której wlewa się wodę i trochę detergentu. Potem wystarczy kilka albo kilkanaście minut, w zależności od stopnia zabrudzenia ubrań, potrząsać tą torebką. Kolejną fazą prania bywa, tak jak w przypadku tego tradycyjnego prania, płukanie, które odbywa się w identyczny sposób, jak poprzedni etap. A czyste spodenki można spokojnie powiesić na prowizorycznie skleconym sznurku.
Pralka turystyczna wydaje się pozostawać idealnym rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie pragną spędzać urlopu pod dachem zajazdów, ale na świeżym powietrzu. Jednakże dobrze znane przysłowie uzmysławia nam, że nie ma róży bez kolców.

Scrubba bag, tak jak zresztą każda inna przenośna pralka, okaże się niewystarczająca, jeśli będziemy pragnęli podczas wycieczki po górach wyprać ubrania większych rozmiarów, przykładowo kombinezon. Nasza wskazówka jest zatem taka, aby jeszcze na etapie planowania wypadu spakować do plecaka dodatkowe okrycie wierzchnie bądź jeszcze jedną parę spodni, aby potem nie martwić, co na siebie włożyć.

Tags: namiot, kurtkę, wakacyjny, torbą