B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Hipoterapia jako możności niespotykane w pozostałych sposobach rehabilitacji

Posted on 28/01/2020 10:37am

Na koniu jest możliwość miło spędzać czas, jednak można też przełamywać strachy, uczyć się rozluźniania mięśni. hipoterapia daje możności niedostępne w różnych sposobach rehabilitacyjnych.
Hipoterapia Warszawa sprzyja temu, aby przywrócić choremu zdrowie i sprawność cielesną, oraz psychiczną za pomocą jazdy konnej. Winna być realizowana przez wyszkolonego terapeutę za zgodą lekarza koniecznie sprawdź informacje na stronie . Hipoterapia to wspaniała kuracja poprawiająca zasadnicze działania medyczne i rehabilitacyjne, ale trzeba pamiętać o tym, że istnieją przeciwwskazania do jej zastosowania. Dlatego nie wolno jej aplikować bez zgody lekarza prowadzącego danego pacjenta.


Podobnie jak nie każdy człowiek jest w stanie prowadzić zabieg hipoterapeutyczny, tak i nie każdy koń może być użyty w takiej pracy. Od człowieka wymagamy właściwej wiedzy i empatii, a od konia stosownego usposobienia, zgodnego ruchu i dokładnego specjalistycznego przygotowania. Tak przygotowaną kadrę spotykamy w stadninie Kanie Helenowskie . Urok konia i jego potęga terapeutyczna tkwi w jego sposobie ruszania się, charakterze i usposobieniu. Jazda na koniu to nieustanne ćwicJazda na koniu (przejdź do strony)ści. Na dodatek sposób, w jaki koń - https://www.equiversum.pl/pl/c/Kaski-i-okulary/29 - się porusza uaktywnia pojedyncze partie mięśni jeźdźca. Gimnastyka uzdrawiająca na koniu przesuwającym się stępem posiada na celu udoskonalenie ruchowe, prowadzona jest przez fizjoterapeutę, albo pod jego kierunkiem.


Sklep z ubraniami
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Koń jest w stanie zastąpić materac, piłkę, wałek, drabinę do podciągania.
Dzięki hipoterapii zachodzi zmniejszenie zaburzeń stabilności, podwyższenie możności samodzielnego poruszania się. Hipoterapia to przyjemność i rehabilitacja.

Tags: relaks, hipoterapia, lek