B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Hipoterapia jako możności niespotykane w pozostałych sposobach rehabilitacji

Posted on 10/03/2018 12:00am

Na koniu jest możliwość miło spędzać czas, jednak można też przełamywać strachy, uczyć się rozluźniania mięśni. hipoterapia daje możności niedostępne w różnych sposobach rehabilitacyjnych.
Hipoterapia Warszawa sprzyja temu, aby przywrócić choremu zdrowie i sprawność cielesną, oraz psychiczną za pomocą jazdy konnej. Winna być realizowana przez wyszkolonego terapeutę za zgodą lekarza koniecznie sprawdź informacje na stronie www.patataj.com. Hipoterapia to wspaniała kuracja poprawiająca zasadnicze działania medyczne i rehabilitacyjne, ale trzeba pamiętać o tym, że istnieją przeciwwskazania do jej zastosowania. Dlatego nie wolno jej aplikować bez zgody lekarza prowadzącego danego pacjenta.


Podobnie jak nie każdy człowiek jest w stanie prowadzić zabieg hipoterapeutyczny, tak i nie każdy koń może być użyty w takiej pracy. Od człowieka wymagamy właściwej wiedzy i empatii, a od konia stosownego usposobienia, zgodnego ruchu i dokładnego specjalistycznego przygotowania. Tak przygotowaną kadrę spotykamy w stadninie Kanie Helenowskie http://patataj.com/. Urok konia i jego potęga terapeutyczna tkwi w jego sposobie ruszania się, charakterze i usposobieniu. Jazda na koniu (przejdź do strony) to nieustanne ćwiczenie stabilności. Na dodatek sposób, w jaki koń się porusza uaktywnia pojedyncze partie mięśni jeźdźca. Gimnastyka uzdrawiająca na koniu przesuwającym się stępem posiada na celu udoskonalenie ruchowe, prowadzona jest przez fizjoterapeutę, albo pod jego kierunkiem.


Sklep z ubraniami
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Koń jest w stanie zastąpić materac, piłkę, wałek, drabinę do podciągania.
Dzięki hipoterapii zachodzi zmniejszenie zaburzeń stabilności, podwyższenie możności samodzielnego poruszania się. Hipoterapia to przyjemność i rehabilitacja.

Tags: relaks, hipoterapia, lek