B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak ćwiczyć w domu? Wytyczne oraz pomysły na ćwiczenia

Posted on 17/01/2018 12:26pm

Gdy za oknem biało, a w portfelu tak pusto, że nie jesteśmy w stanie nabyć karnetu na siłownię, zaczynają się wybiegi – pada, jest ziąb, nie mam jak ćwiczyć.


Prawdziwość jest jednakże taka, że dla chcącego nic trudnego – nawet w domu możesz wykonać każdy trening, jaki sobie zaplanowałeś: wystarczy troszeczkę pomyśleć! A więc w jaki sposób trenować w domku, ażeby widzieć efekty? Wszystko oczywiście zależy od tego, co potrzebujesz uzyskać.


Jeżeli nastawiasz się na schudnięcie, przeplataj ćwiczenia cardio a także interwały sesjami wzmacniającymi lub ćwiczeniami typowo siłowymi. Kiedy zależy ci na utyciu, selekcjonuj raczej treningi siłowe i wzmacniające, zaś unikaj długich cardio. Jeśli zwyczajnie chcesz zdrowo żyć – trenuj to, co lubisz najbardziej!


transport
Source: www.sport-shop.pl


lekarzy
Author: Mario Goebbels
Source: http://www.flickr.com


piłka gimnastyczna
Author: REF
Source: REF
Wiele osób tłumaczy sobie, że dziś nie zrobi treningu bowiem siłownia jest zamknięta. Najczęściej są to zwykłe, wykoncypowane powody, aby usprawiedliwić to, że nam się nie chce. Tymczasem starczy piłka gimnastyczna by skutecznie ćwiczyć w domku. Rzecz jasna najważniejszą rzeczą będzie plan treningowy, bez jakiego trudno się obejść. Bez planu ćwiczenia mogą nie przynieść rezultatów, zaś my możemy czuć się mało zmotywowani. Musisz mieć pojęcie, co dokładnie chcesz robić a także w które dni – to pozwoli ci uniknąć napadów lenistwa oraz w wyższym stopniu zmotywuje do ćwiczeń.


Doskonałym sposobem jest odpicowanie planu treningu – podkreślenie go barwnymi zakreślaczami, wydrukowanie razem z pięknymi obrazkami, cokolwiek, co spowoduje, że dobrze będzie się na to spoglądać. Jeżeli idzie o częstotliwość, to dla osoby początkującej trzy razy na tydzień absolutnie wystarczy.


.

Tags: żel, czas, efekty, części, dzień