B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak dobrać najlepszą piłkę tenisową?

Posted on 21/07/2021 7:46am

Wiele ludzi nie docenia wagi piłek tenisowych. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio dobrana piłka ma wpływ na przebieg gry.Profesjonalni zawodnicy używają nowych piłek właściwie w każdym momencie. Trenują takimi, aby w celu przyzwyczajenia się do nich i wiedzieć jak ich użyć, kiedy rozpoczyna się mecz. Zawodowcy pierwszy raz zamieniają piłki do tenisa już po siódmym gemie meczu, a potem robią tak konsekwentnie co dziewięć kolejnych gemów. To chyba najlepiej obrazuje, jak bardzo ważny jest cały ten proceder.

Czytaj więcej
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Piłki do tenisa możemy podzielić na 2 podstawowe kategorie - piłki bezciśnieniowe oraz piłki ciśnieniowe. Piłki bezciśnieniowe mają grubszy gumowy środek i zachowują dobrą jakość odbicia, dlatego mogą być używane przez dłuższy czas.Podstawowa charakterystyka tych piłek to zauważalna twardość oraz ciężkość przy odbiciach, co powoduje, że kontrola uderzenia jest utrudniona.Ten wybór to idealne rozwiązanie na treningi albo dla amatora. Piłki takie kupuje się w wiadrze albo w worku.Piłki ciśnieniowe są bardziej lekkie i miękkie, zatem w przeciwieństwie do omawianych wcześniej piłek, zawodnik odczuwa wyraźną przyjemność z gry, z powodu dobrej kontroli uderzeń. Piłki te winny być używane stale, ponieważ każdy dzień to utrata ciśnienia, a więc niższy kozioł piłki oraz brak komfortu gry.To doskonałe rozwiązanie dla osoby grającej regularnie albo zawodowo. Piłki pakowane są po 3 lub 4 sztuki w specjalnym pojemniku, a po jego otwarcie powinno się usłyszeć specyficzny dźwięk, który jest spowodowany uwolnieniem ciśnienia. Aby sprawdzić czy piłka wciąż nadaje się do gry, podnosi się ją na wysokość stu cali, puszcza i oczekuje aż się odbije od twardej powierzchni.

Jeżeli ciekawi Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (http://btune.pl/hamownia-wroclaw-4x4/), a z pewnością uzyskasz bardzo dużo ciekawych informacji na ten wątek.

Jeżeli po koźle wzniesie się ona na wysokość 53-58 cali, to znaczy, że wciąż jest doskonale napompowana. Przeciętnie piłka powinna starczyć na rozegranie od sześciu do ośmiu setów (Kontakt z firmą Novasport).piłka na korcie
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Każda firma produkująca piłki ma w ofercie 3 rodzaje piłek: poziom zawodowy,mistrzowski i rekreacyjny.

Jeżeli poszukujesz zbliżonych danych na omawiany temat, to też rzuć okiem na (https://sklep.sport-max.pl/ser-pol-253-BIOTECH-Iso-Whey-Zero.html) analogiczne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Poziom zawodowy to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na korzystanie z danej marki.Takie piłki gwarantują jakość i solidność na wysokim poziomie. Poziom mistrzowski to piłki trochę gorsze od wcześniej wspomnianych, ale dla większości zawodników średnio-zaawansowanych będą więcej niż satysfakcjonujące. Ostatnio poziom zadedykowany jest dla rekreacyjnych graczy oraz do treningowego użycia, dlatego tych piłek nie używa się przy turniejowej grze na punkty. Istnieje wiele rodzajów piłek tenisowych, ale na decyzję, które kupić - ma wpływ wiele czynników.Wybór złych piłek może mieć tak samo niekorzystny wpływ na grę zawodnika jak brak odpowiedniej dla jego umiejętności rakiety.

Tags: gracze, gra, mecz, rakieta, zawodnicy, sety