B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak efektywnie oraz bez uszczerbku brać sterydy?

Posted on 05/08/2022 8:21am

Sterydy są środkiem w wielu przypadkach użytkowanym przez kulturystów albo sportowców. Na rynku możemy odszukać sporo typów sterydów, niemniej najważniejszym z nich jest testosteron. To właśnie na jego podstawie zaistniało mnogość środków i substancji, które dopomagają w budowie mięśni i masy.

siłownia - ćwiczenia
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Jednym z przeważnie używanych testosteronów jest testosteron enantat. Jest ona niesłychanie silnym i efektywnym środkiem, jednakże aby używać go bezpiecznie powinno się przestrzegać kilku niesłychanie ważnych zasad, bowiem jego nieodpowiednie używanie może sprawić rozliczne skutki uboczne, takie jak na przykład nadmierne owłosienie, trądzik bądź ginekomastia, którą przejawia się nieprzyjemnym świerzbieniem a nawet bólem w okolicach sutków. Chociaż tych ciężkich skutków ubocznych można naturalnie uniknąć.

Zaleca się użytkowanie testosteronu enantat optymalnie dwa razy w tygodniu, gdyż dzięki temu wolno swobodnie kontrolować jego stężenie w krwi. Standardowa dawka, jaką można otrzymywać to mniej więcej 250mg do 10000mg. Dawka ta sprawi bezpieczny wzrost masy mięśniowej oraz równocześnie będzie bezpieczna.Innym w wielu przypadkach używanym testosteronem jest testosteron cypionat, jaki w porównaniu z enantatem dodaje więcej energii. Ze względu na trochę większą retencję wody użytkowanie cypionatu zezwala na dostanie masy mięśniowej lepszej jakości.

siłownia
Author: Varevo Designs
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście on też może uczynić liczne skutki uboczne, dlatego na pewno nie wypada przekraczać przepisywanej przez producenta dawki. Trzeba stosować go precyzyjnie z jego przeznaczeniem i w dokładnie ustalonej ilości.

Stosowna dawka cypionatu to 250mg do 800mg i nie wypada jej przekraczać, bowiem przyjęcie większej dawki zdoła wywoływać poważne skutki boczne. Środek ten nie jest też zalecany kobietom, wskutek tego Panie biorące sterydy powinny zdecydować się na branie innego typu specyfiku. Dzięki wyśmienitej ilości sterydów i nie przekraczania polecanej dawki można czuć się pewnie a zarazem dostrzegać wystarczające efekty w przyroście masy bądź mięśni.

Tags: skutki uboczne, sterydy