B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak kształtują się początki nauki jazdy na snowboardzie? w jaki sposób się do tego zabrać?

Posted on 04/08/2022 7:20am

Snowboard jest dość młodym sportem, powstał dopiero z końcem lat sześćdziesiątych. Uprawiać go jednak może każdy z chętnych, gdyż jest sportem dla ludzi młodych duchem, czyli bez względu na wiek. Styl oraz sposób poruszania się na tym sprzęcie jest dosyć swobodny, natomiast jak się zdobędzie trochę wprawy, staje się jakby bezwysiłkowy. Naukę jazdy na tym sprzęcie możemy zacząć dość wcześnie, już od 5-6 lat, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć naukę zdecydowanie później, nawet mając 60 lat. Aby jednak właściwie się przygotować należy rzecz jasna zaopatrzyć się w najważniejszy sprzęt, jak wiązania do snowboardu.

snowboard
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, jak każda aktywność fizyczna, tak i jeżdżenie na snowboardzie wymaga przygotowania. Ważne są sprawności fizyczne, jak giętkość oraz wytrzymałość, szczególnie przydają się silne nogi . Co ważne, jeżeli zdecydujemy się na pierwsze spotkanie ze snowboardem, powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu fizycznym parę tygodni wcześniej. Sporo osób zastanawia się również, zresztą słusznie, czy na początku sprzęt kupić czy może wypożyczyć?

Na początek dobrze jest udać się do wypożyczalni, natomiast oczywiście należy zwrócić uwagę czy wypożyczany sprzęt jest dobrej jakości. Najlepiej jak to będzie znana firma. I dotyczy to wszelkich elementów, jak deski snowboardowe damskie czy buty, które powinny być dobrze dobrane, żeby pięta za bardzo się nie poruszała . Jeśli po paru dniach stwierdzimy, że to rzeczywiście sport dla nas, to w tym momencie można pomyśleć o pierwszym zakupie. Zapewni nam to także możliwość dobrego poznania konkretnej deski i obycie się z nią. To spowoduje, że kupując już własną, będziemy mieli widzę czy dany model nam odpowiada.kask snowboardowy
Author: Eelke
Source: http://www.flickr.com
Za sprawą takiego podejścia można poczynić naprawdę szybkie postępy. Później możemy skompletować inne niezbędne rzeczy na własność, jak kask snowboard . To niesamowicie ważne, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić samemu każdy element wyposażenia, ponieważ nawet niewłaściwie dopasowane okulary albo kask mogą nas irytować, a tym samym odbierać radość z jeżdżenia na snowboardzie. Miast w związku z tym tak się niecierpliwić podczas mierzenia sprawdźmy dobrze, czy wybierany sprzęt to jest właśnie to, w czym będzie nam się dobrze jeździło, czy jednak jednak trzeba będzie zakupić coś trochę innego.

Tags: sport, zakupy, marka, sprzęt, jazda