B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak kupić mądrze snowboardową deskę, na co zwracać uwagę przy wyborze

Posted on 05/02/2018 9:25am

Od pewnego czasu snowboard cieszy się dużą popularnością na naszych stokach. Liczba osób zajmujących się tym sportem spowodowała, że snowboardziści zaczęli być traktowani na równi z narciarzami. Jeszcze jakiś czas temu był z tym problem, lecz szczęśliwie sytuacja się zmieniła i obecnie wszyscy wielbiciele deski mogą korzystać bez żadnego ograniczenia ze stoków. Jednak żeby dało się na ten stok wyjść, to niezbędne będzie skompletowanie koniecznego wyposażenia, czyli przede wszystkim dopasowanej deski.
snowboard
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jeśli wyjazdy będą okazjonalne najlepszą opcją może być kotelnica białczańska wypożyczalnia snowboard, sprzęt generalnie jest dość drogi i kupowanie wszystkiego dla kilku wyjazdów faktycznie nie ma sensu. Jednak jeśli ktoś chce jeździć więcej, to własny sprzęt będzie bardzo przydatny. Oczywiście przy założeniu, że znajdzie się odpowiednią deskę, bo wbrew pozorom wcale takie proste to nie jest. Szczególnie jeśli się będzie zaczynającym snowboardzistą i jeszcze się nie umie prawidłowo ocenić, na co zwracać uwagę.
Jednym z najważniejszych parametrów podczas wyboru deski będzie poziom ich twardości. Przy początkujących miłośnikach tego sportu zdecydowanie lepszą opcją będą miękkie deski, na jakich można się będzie nauczyć podstaw, a dopiero później przejść na bardziej zaawansowany sprzęt. Istotną sprawą jest wybranie dobrego jakościowo sprzętu, zwłaszcza jeżeli będzie się planować więcej jeździć. Wybór rozmaitych desek w sklepach jest
snowboard
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com
bardzo duży, włącznie z tym że w wielu marketach też znaleźć można tak zwane super okazje.

Jeżeli ktoś nie wie co kupić to przeglądnąć powinien jakieś dobre lub tech testy sprzętu snowboardowego, i w oparciu o nie spróbować coś wybrać. Pamiętać jedynie należy o tym, że takie gnu testy dają sporo praktycznych wiadomości, lecz każdy jeżdżący ma odmienne oczekiwania i preferencje, i inny sprzęt będzie mu odpowiadał. Przy wyborze można też zapytać o pomoc sprzedawcę, jeżeli jest miał dużo doświadczenia i zna się na rzeczy to na pewno będzie mógł pomóc.

Tags: sprzęt, snowboard, sprzedawca