B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak można zadbać o swój wzrok, jakie jest znaczenie regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie okulistycznym.

Posted on 13/10/2020 8:32am

Wzrok jest najważniejszym organem człowieka, właśnie za jego pomocą ludzie odbierają największą ilość informacji o świecie, który nas otacza. I każdy musi zadbać o to żeby mógł on służyć do później starości.


okulista podczas badania
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Niestety wraz z mijanymi latami u większości osób widzenie ulega pogorszeniu, po pierwsze wszystkim wynika to z naturalnego starzenia się organizmu. Jeżeli do tego dołoży się liczne zaniedbania, to okazuje się, że w pewnej chwili trzeba założyć na nos okulary, a w skrajnych przypadkach dojść nawet może do jego pełnej utraty. Wiele osób, zwłaszcza młodszych, zupełnie nie zwraca uwagi na coś takiego, jak dbanie o wzrok. (Wejdź na stronę: ( ) dowiesz się więcej.) Często będzie jest tak, że jeśli nie występują żadne objawy, wszystko jest w porządku, to też nic się nie robi jeżeli chodzi o profilaktykę. Dopiero gdy coś będzie bolało, to wówczas ludzie zaczynają zauważać, że jednak są chorzy i zaczynają szukać pomocy u lekarzy. Podobnie będzie ze wzrokiem, dopóki ktoś nie miał z rym problemów, to nie tylko nie dba o oczy, ale też niekiedy naraża je na przemęczenie, dopiero jak zaczną boleć, piecz czy zacznie się gorzej widzieć, to wówczas trzeba się udać do okulisty.

A odpowiednia profilaktyka jest bardzo ważna do tego, żeby wzrok mógł wydajnie pracować przez długie lata. Konieczne są systematyczne badania - podczas nich okulista skontroluje stan gałki ocznej, ostrość widzenia i w razie konieczności zapisze okulary do noszenia. Ważna jest również codzienna higiena oczu, szczególnie jeśli się dużo pracuje przy komputerze. Zawsze przy takiej pracy musi być w pomieszczeniu jasno, to samo będzie to dotyczyć także oglądania telewizji, bo przy dużym kontraście oczy znacznie szybciej się męczą. Więcej informacji uzyskasz: (alfa)


kobieta po badaniu u okulisty
Author: Les Black
Source: http://www.flickr.com
Należy również zadbać o odpowiednią odległość od ekranu monitora, jest zalecane żeby nie było to mniej niż kilkadziesiąt centymetrów.

Ciekawi Cię ten wpis? Jeżeli tak, to bez ociągania kliknij tutaj - ta nasza strona (http://www.nellfit.pl/blogs/category.html) publikuje podobną tematykę.

W czasie pracy można wykonywać specjalny zestaw ćwiczeń, polegający na ruchach gałek ocznych i patrzeniu na dalekie przedmioty. Pozwalają one odpocząć mięśniom gałki ocznej, zmuszanym do ciągłego spoglądania w jedno miejsce na monitorze. Bardzo zalecane są również różnego rodzaju do nawilżania, systematycznie używane przeciwdziałają podrażnieniom i wysuszeniom gałki ocznej.

Tags: telewizja, mięśnie, mechanizm