B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak nauczyć się jazdy konnej?

Posted on 14/10/2018 7:17am

Nigdy nie jest za późno na zaczęcie nauki jazdy konnej. Uprawianie owego sportu może przysparzać dużo frajdy, niezależnie od poziomu umiejętności jeździeckich oraz wieku oraz czy wolimy wolną jazdę w terenie czy też bardziej dynamiczną jazdę.


Podobnie jak w wypadku większości sportowych dyscyplin jeździectwo konne sprawia więcej zabawy jak też stanie się w wyższym stopniu bezpieczne, jeśli od początku będziemy go się uczyć wedle ścisłych metod.
glutamina
Author: K J Payne
Source: http://www.flickr.com


bieganie
Author: Stewart Chambers
Source: http://www.flickr.com


suplement diety
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com


Najlepiej jest zasięgnąć porady u zawodowców a także poprosić, aby skierowali was do odpowiedniego klubu jeździeckiego, gdzie są odpowiednie konie do nauki jazdy oraz doświadczeni trenerzy. Tam dowiesz się, w co się przyodziać, by poczuć się na koniu komfortowo i bezpiecznie. Jeśli już niegdyś uczyłeś się jazdy konnej, wówczas musisz przygotowany być na przyswojenie sobie wszelakich wiadomości na nowo. Pomoże ci to wyeliminować złe przyzwyczajenia. Nauka jazdy konnej to wspaniały sposób na spędzenie czasu wolnego.


Praktykując jeździectwo (sprawdź przykłady) nigdy nie przestajesz się uczyć. Każdy koń (https://www.equiversum.pl/pl/c/Siodla/70) jest inny i ma odmienne uzdolnienia jak też cechy charakteru, od każdego też można nauczyć się nowych rzeczy. Każdą wolną chwilę przeznacz na lepsze poznanie koników – przypatrz się jak wyglądają, w jaki sposób się poruszają i zachowują. Możesz uczyć się podpatrując doświadczonych jeźdźców w czasie treningu lub w trakcie zawodów. Powinieneś mieć co najmniej przeciętną kondycję fizyczną, aby jazda konna powodowała radość.
Zanim zatem rozpoczniesz naukę konnej jazdy sugeruję wykonanie ćwiczeń dla poprawienia kondycji jak też koordynacji ruchowej. Poznanie budowy konika i zasad działania organizmu konika jest konieczne. Dzielność konika zależy w znacznej mierze od jego pokroju i prawidłowości budowy.

Tags: sport, czas, organizm, trener, konie