B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak prawidłowo zadbać o swoje zdrowie? Na pewno powinieneś zacząć uprawiać dowolny sport!

Posted on 29/11/2022 8:47am

W teraźniejszych czasach dobre samopoczucie i niezła kondycja fizyczna są z pewnością ogromnie istotne - niby każdy o tym znakomicie wie, jednakże kiedy przychodzi co do czego i trzeba podnieść się z kanapy, nie każdy jest już tak bardzo chętny. Jeżeli Ty także należysz do tego typu osób znakomicie znających wszelkie podstawy teoretyczne, ale nie do końca umiejących zastosować je w praktyce, mamy dla Ciebie specjalne wyzwanie - niech czerwiec będzie czasem kiedy w końcu wcielisz swoje plany w życie i zaczniesz uprawiać jakiś sport!


Od czego zacząć? Sport niewątpliwie nie powinien być dla Ciebie męczący, ale przede wszystkim sprawiać Ci przyjemność - dlatego zastanów się porządnie, co lubisz robić i jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie dla Ciebie najlepszy. Teraz bardzo modne jest bieganie - może Ty również spróbujesz tego sportu? W jego przypadku nie ma mowy właściwie o żadnych wymówkach - aby zacząć biegać nie potrzebujesz właściwie niczego poza parą wygodnych butów. Resztą sprzętu i wszelkiego rodzaju gadżetów będziesz się martwić gdy już złapiesz bakcyla - a możemy praktycznie zapewnić Cię, że wcześniej czy później tak właśnie się stanie.


triathlon warszawa
Author: Philips
Source: Philips
Jeżeli natomiast biegasz już od jakiegoś czasu, może to odpowiedni moment aby zastanowić się nad pewnym urozmaiceniem treningów? Jedną z najbardziej popularnych teraz dyscyplin jest triathlon, nazywany inaczej trójbojem. Możesz go uprawiać praktycznie wszędzie - co roku organizuje triathlon Warszawa, Trójmiasto czy Łódź, a także sporo innych dużych i mniejszych miast. Triathlon jest połączeniem trzech różnych dyscyplin sportu - pływania, biegania i jazdy na rowerze. Są to na tyle powszechne sporty, że lubi je praktycznie każdy - jedynym haczykiem jest z pewnością właściwa kondycja, która pozwala na wytrzymanie wielu kilometrów. Na początku możesz jednak z powodzeniem wybrać się na mini-triathlon czy triathlon supersprinterski. Najdłuższa odmiana triathlonu - ultraman - obejmuje 10 kilometrów pływania, 421 kilometrów jazdy rowerem oraz 84 kilometry biegu i jest rozgrywana niezwykle rzadko. Jeśli jednakże interesuje Cię triathlon w nieco mniejszym wymiarze - przynajmniej na początek - możesz udać się na triathlon Warszawa czy Łódź. To w nich corocznie bierze udział największa ilość ludzi.


Mamy nadzieję, że choć trochę zachęciliśmy Cię do zwiększenia wysiłku fizycznego - to naprawdę nic okropnego, a bez wątpliwości potrafi przynieść sporo plusów. Zachęcamy Cię mocno do wyciągnięcia zużytych butów z szafy i przebiegnięcia spokojnym tempem swojego pierwszego kilometra!

Tags: sport, czas, konie, życie, sporty