B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak prezentuje się współczesny Rzeszów? Co szczególnie powinniśmy w nim zobaczyć?

Posted on 10/05/2022 11:46am

Rzeszów to piękne oraz dynamiczne miasto, gdzie mieszka dużo młodych, przedsiębiorczych ludzi. W Rzeszowie spotkamy otwartość, gościnność oraz zamiłowanie do najnowszych pomysłów oraz przedsięwzięć
. To wszystko tworzy przychylną atmosferę, a jak wiemy jest ona bardzo istotna dla mieszkańców, jak i dla osób, które mają w planach osiedlić się w Rzeszowie.


Sercem miasta jest Rynek, który jest w kształcie nierównomiernego czworoboku o wymiarach około 100 - 110 metrów na 50 - 70 m.. W Rynku jak najbardziej jest Ratusz, zaś na środku studnia zbudowana w 17 wieku. Obecnie Rynek jednakowoż odbiega trochę od pierwotnego wyglądu, bo zabudowane są wyłącznie trzy pierzeje kamienicami 1 i 2 piętrowymi z piętnastego i dziewiętnastego wieku, jaki w ciągu wieków ulegały przebudowom. Odnajdziemy tam hotele restauracje, muzea oraz puby.

Jeżeli uważasz, że w tym tekście są godne uwagi informacje, to sprawdź też inne szerokie opracowanie (https://it-solve.pl/software-house-lodz/) przedstawianej tematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

sprawdź ( szafa mroźnicza ) tutaj


hotel rzeszów galeria
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej spektakularną budową na Rynku jest wspomniany wcześniej Ratusz, który znajduje się w narożu zachodniej oraz północnej pierzei. Zbudowany został prawdopodobnie w 1591 roku przez Mikołaja Spytka Ligęzę. Był kilkukrotnie przebudowywany, a aktualny wygląd wywodzi z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. W podziemiach ratusza odkryto fragmenty dawnych murów oraz sklepień a także piwnice, które sięgają aż pod ulicę Słowackiego.


Obecnie Rzeszów to bardzo prężnie rozwijające się miasto, są takie nowe inwestycje jak hotel Rzeszów galeria ważne źródło, w jakich widać to rzeczywiście wyraźnie
. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób przyjeżdża do Rzeszowa załatwiać interesy, zwiedzając to miasto lub osiedlając się na stałe. Rzeszów jest naprawdę tego wart. Nie jest to miasto jak Warszawa, ale przecież nie o to chodzi, ma swoją siłę oraz wartość, którą za każdym razem potwierdza.

Tags: rzeczy, rok, miejsca