B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak smakuje kuchnia polska czyli krótka charakterystyka tego, co z reguły się jada na obiad.

Posted on 11/04/2019 7:57am

Pomysłów na pożywny, zdrowy obiad będzie zapewne tyle, ilu jest kucharzy. Chyba każdy z nic ma pomysł na niepowtarzalne, wyjątkowe danie, którym będzie mógł zachwycić gości. W naszej kulturze obiady przeważnie będą się składać z dwóch dań, to znaczy zupy i dania głównego.


Krem z dyni
Author: mbba.pl
Source: mbba.pl
Polska kuchnia (kup orientalne azjatyckie produkty) oferuje niezliczoną liczbę zup, można wręcz powiedzieć, że stanowią one nasze narodowe dziedzictwo. Przepisy na zupy to takie, w których wykorzystać można praktycznie wszystkie całoroczne i sezonowe warzywa, często pojawiają się w nich także różne mięsa, ryż lub makaron. Do takich najbardziej polskich, stwierdzić wręcz można naprawdę klasyków, jest zaliczana zupa fasolowa. Bazą do jej ugotowania jest fasola, warzywo w różnym stopniu doceniane przez wielu ludzi. Tymczasem fasola jest zaliczana do najzdrowszych warzyw, które u nas rosną, jest świetnym źródłem wartościowego białka, witamin i składników mineralnych. Fasolową zupę można ugotować na wiele różnych sposobów, zależnie od kucharza i użytych przez niego przypraw może się bardzo różnić smakiem i wyglądem.

Więcej przepisów przeczytasz na:

Jeśli będzie chodzić o drugie dania, to w kuchni polskiej królują różnego rodzaju mięsa. Kucharze niezwykle często wybierają drób pod wszelaką postacią, tu przeważnie używany jest klasyczny kurczak, ale coraz większą popularnością zaczynają się też cieszyć indyki i kaczki. Sporą popularność ma także wołowina, jest ona wprawdzie sporo droższa, ale daje potrawom z niej przygotowanym bardzo ciekawy smak. No i nie można zapomnieć o tradycyjnych świnkach, w końcu to przecież schabowy z kapustą w wielu kręgach stał się symbolem naszej kuchni narodowej.


Zupa dyniowa
Author: Restauracja Pieprz i Wanilia
Source: Restauracja Pieprz i Wanilia
Lecz z wieprzowiny robi się wiele innych, rewelacyjnych, ten kto chociaż raz próbował karczek marynowany w piwie na pewno wie, o czym tu jest mowa. Jeśli chodzi o techniki przygotowywania, to w naszej kuchni używane są praktycznie wszystkie. Pieczenie, duszenie i smażenie pozwala na uzyskanie różnych smaków, jeśli do tego kucharz będzie umiał wszystko przygotować i dobierze odpowiednie dodatki, to z pewnością wrażenia smakowe będą niezapomniane.

Tags: danie, dania, dodatki, obiad