B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak wybrać żeglarski obóz. Poradnik

Posted on 17/09/2021 9:26am

Po pierwsze przemyśl - z kim jechać na obóz żeglarski? Najbezpieczniej będzie wybrać wypróbowane miejsce. Jeżeli Twój znajomy był na obozie i wrócił usatysfakcjonowany, to jest to idealna rekomendacja.


Jeśli natomiast nikt nie może Ci polecić konkretnego przedsiębiorstwa, najpierw dokonaj selekcji pośród organizatorów.


opony Pirelli
Author: Automobile Italia
Source: http://www.flickr.com
Lewis Hamilton


Na pewno wystrzegaj się propozycji tanich, proponowanych przez nieduże, nieznane lub nowo powstałe przedsiębiorstwa. Lepiej szukać propozycji promocyjnych w większej, przetestowanej firmie.


Po wstępnej selekcji organizatorów należy zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania? Czy chcesz pojechać na obóz żeglarski, aby wypocząć, przy okazji zgłębiając arkana żeglarstwa? A być może przy tej sposobności pragniesz ukończyć kurs sternika motorowodnego a także zdobyć patent? Zapamiętaj ażeby wystrzegać się obozów zwanych "dwa w jednym".

Żywo interesuje Cię podnoszona w tym tekście problematyka? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten odsyłacz oraz zdobądź cenne szczegóły!

Kiedy ktoś oferuje Ci akcję "szkoleniowo-turystyczną", wówczas powinna ona łączyć w sobie pozytywy oraz minusy zarówno pływania turystycznego, jak także instruktażu. W rzeczywistości jednakże uczestnicy podobnych obozów żeglarskich mają całkiem sprzeczne oczekiwania: część osób chce jak najdłużej pływać, ażeby trenować do egzaminu, a pewna część preferowałaby na przykład zwiedzać. Wywołuje to niepotrzebne spięcia a w efekcie nikt nie jest do końca usatysfakcjonowany. Jeśli nie pragniesz jeszcze pozyskiwać patentu, wybierz imprezę typowo turystyczną. Idealny byłby wówczas rejs.


Podczas niego poznasz żeglarstwo (szkoła żeglarska) w praktyce: żeglowanie po rozmaitych akwenach, noclegi w przystaniach i na bindugach, możliwe że przepłyniesz przez śluzę bądź kanał. A na pewno wypoczniesz oraz zwiedzisz najbardziej ciekawe miejsca na pięknych Mazurach.

Tags: firmy, czas, miejsca, miejsce, interes