B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak zacząć biegać?

Posted on 21/01/2021 12:00am

Na wiosnę, w ludziach budzi się naturalna potrzeba ruchu, która rewelacyjnie łączy się z noworocznymi postanowieniami. "W tym roku wyszczupleję", "zacznę biegać", "rzucę palenie", "przebiegnę maraton" - rozbrzmiewa znajomo? Co innego powiedzieć, a co innego wymienione frazy zamienić w czyny. Im bliżej lata, tym nagminniej jestem zasypywany pytaniami - "jak zacząć biegać?" I wydawałoby się, że bieganie jest najprostszą formą ruchu.


Pełna oferta na buty tutaj
Author: Stewart Chambers
Source: http://www.flickr.com
Bieganie to największy altruista obecnych czasów. Mało wymaga, a tak wiele daje od siebie. Przykłady? Proszę bardzo. Bieganie: przynosi pożądane efekty szybciej aniżeli pozostałe formy aktywności , nie wymaga od ciebie wcześniejszych treningów ani kosztownego oprzyrządowania, to aktywność, którą można praktykować dosłownie wszędzie, uwalnia hormony szczęścia, obniża tętno, to najbardziej efektywna pigułka przeciwdepresyjna, kształtuje sylwetkę, zwiększa wydolność całego organizmu, spala tłuszcz, zapewnia mnóstwo energii, poprawia humor.

Jak zacząć bieganie? Konieczne są 3 rzeczy: buty do biegania (przykładowo Adidas ZX Flux), miejsce do biegania a także przede wszystkim chęci. Reszta jest bezcelowa! Naturalnie możesz zostawić kilkaset złotych w specjalnym sklepie dla biegaczy, zaopatrując się w modny dresik, obuwie Air Jordan Retro z najświeższej kolekcji itp. Pytanie - po co? Wpierw schwyć bakcyla, potem stopniowo zaopatruj się w specjalistyczne wdzianko. Zakupując super sprzęt już na samym początku przygody z joggingiem, nie będziesz lepszym biegaczem.


maraton
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com
Najogromniejszy błąd to za prędko a także za wiele. Każdy z nas zaczynając biegać, zaczyna z innego poziomu wyjściowego. Tzn. dla jednego przebiegnięcie piętnastu minut bez żadnego przystanku nie będzie stanowiło dużego kłopotu, tymczasem będą osoby, jakim po kilkuset metrach truchtu zabraknie tchu. Początkowo przeplataj bieg z marszem, z wolna zmniejszając czas marszu przy jednoczesnym zwiększaniu okresu biegu w butach Air Jordan Retro.

Interesuje Cię, jakie były autorskie źródła (www.surfpoint.pl/)? Więc chcę zachęcić Cię, abyś wszedł na moją nową witrynę. Tam poznasz prawdę.

Więcej nie znaczy lepiej. Ostrożnie zwiększaj pokonywane dystanse.

Priorytetem będzie ustalenie celu, najlepiej już na początku.

Czy wpisy zaprezentowane na tej witrynie fryzjer męski piaseczno całkowicie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeśli masz ochotę więcej, to kliknij tu.

Może być to poprawa nastroju, wyszczuplenie czy poprawa tężyzny. Nieważne. Mieć pojęcie gdzie się biegnie, zatem wiedzieć jak stawiać sobie cele.

Tags: obuwie, jogging, buty, treningi, trening, bieganie, marsz