B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak zakupić samochód i na tym nie stracić, czyli parę porad dla kupujących

Posted on 12/07/2018 12:33am

Rynek fabrycznie nowych samochodów w Polsce jest stosunkowo mały w porównaniu z innymi państwami Europy daleko nam pod tym względem do Niemiec, gdzie nowych samochodów kupuje się o wiele więcej. Nic dziwnego, przecież niewiele osób jest w stanie sobie pozwolić na kupno pojazdu prosto z salonu. Dlatego o wiele większy jest rynek samochodów z drugiej ręki. Lecz jak zakupić używane auto, aby na tym nie stracić?
opony
Author: Levente
Source: http://www.flickr.com
W internecie i komisach znajdziemy ogromną liczbę ofert sprzedaży używanych pojazdów. Jak się w tym gąszczu nie zgubić? Jeżeli decydujemy się na zakup konkretnego modelu, trzeba sprawdzić opinie innych użytkowników na jego temat. Nie jest o to trudno, bo w internecie są różne fora, na których dostępne są takie opinie. Jest to bardzo pomocne w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów, jakie mogą na nas czekać po zakupie. Pozwala to uniknąć niemiłych niespodzianek. Warto również przeanalizować ofertę konkurencyjnych modeli. Może się okazać, że będzie bardziej nam odpowiadać. ( Najlepsze opony w hurtopony.plNajlepsze opony w Jeżeli będziemy mieć już rozeznanie, następnym etapem jest wybór kilku ofert, którymi jesteśmy zainteresowani. Musimy tutaj zwrócić uwagę na proponowane ceny. Jeżeli cena za samochód jest sporo niższa od pozostałych ofert, wtedy musimy zachować szczególną ostrożność. Jest wysoce prawdopodobne, że obecny właściciel po prostu chce się takiego samochodu pozbyć, gdyż wymaga sporych nakładów. Można trafić na okazję, lecz nie możemy ulegać emocjom i dokładnie sprawdzić takie auto przed dokonaniem zakupu. Jeżeli wybraliśmy już parę ogłoszeń, którymi jesteśmy zainteresowani, wystarczy już tylko umówić się ze sprzedającymi na oględziny. Obowiązkowo należy odbyć jazdę próbną, podczas której sprawdzimy, czy podczas jazdy nie dzieje się nic niepokojącego, skontrolować działanie układu kierowniczego. By mieć pewność, że z silnikiem jest wszystko w porządku, pojedźmy do warsztatu. Koszt sprawdzenia zapominajmy również o tym by sprawdzić, w jakim stani http://www.hurtopony.pl/onas.html]


opony
Author: Frank Weber
Source: http://www.flickr.com
Jeśli są już mocno zużyte, to weźmy pod uwagę to, iż tuż po zakupie będziemy musieli kupić nowe opony. Pamiętajmy jednak, że wszelakie niedomagania, niewielkie usterki, czy zużyte opony to dobry start do negocjacji. Jeśli więc nie przeszkadzają nam drobne usterki, wówczas mamy szansę dużo zbić z ceny.Nabyć samochód nie jest trudno. By jednak nie żałować takiego zakupu, trzeba przestrzegać kilku zasad. Jeśli podejdziemy do tego rozważnie wtedy będziemy długo się cieszyć nowo zakupionym autem.

Tags: Auto, Kupno, ceny