B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak zaplanować siłownię w domu? O jakiego typu przyrządach na pewno trzeba pamiętać? Jakie z nich są najbardziej istotne?

Posted on 22/06/2018 1:21am

Wiele osób planuje, żeby zagospodarować wolne pomieszczenie i zrobić w tego rodzaju miejscu domową siłownię. Jaki jednakże sprzęt najbardziej korzystnie zakupić, żeby można było efektywnie ćwiczyć, a jednocześnie nie pozbyć się zbyt wielu pieniędzy?


sprzęt do siłowni
Author: donhall16
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością praktyczne i przydatne są atlasy do ćwiczeń (atlas treningowy), bo oferują one możliwość wytrenowania całego ciała. Istnieje faktycznie wiele różnorakich zestawów, jakie oferują różne ćwiczenia. Ceny wahają się od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a zależy to oczywiście od stopnia skomplikowania oraz jakości wykonania. Miejmy na uwadze jednakowoż, iż domowe atlasy posiadają swoje ograniczenia, nie gwarantują więc możliwości treningu z większymi obciążeniami, gdyż konstrukcja tego typu ma swoją wytrzymałość.

Dlatego dla wielu taki sprzęt do siłowni lepiej kupić na samym końcu, zaś bardziej funkcjonalny oraz bardziej korzystny cenowo będzie zakup sprzętu w osobnych częściach - zobacz: kompletne wyposażenie siłowni. Dla mężczyzn bardzo najlepszym wyborem są takie przyrządy do ćwiczeń, jak zestaw plus ławka ze stojakiem. To niezwykle efektywny oraz ekonomiczny wybór. Najbardziej ważne, żeby ławeczka oraz stojaki były osobno. To ma wpływ na to, że dysponować można stojakami, jakie idealnie sprawdzają się podczas przysiadów ze sztangą. Do tego wykorzystać je możemy gdy trenujemy wyciskanie na klatkę piersiową i barki. Na pewno obowiązkowa jest sztanga, dzięki jakiej można przeprowadzić bardzo dużo ćwiczeń, takie jak wykroki, wyciskania oraz uginania. Jak mamy w planach zakupić sztangę do wyciskań to nie zapominajmy o dopasowanej długości gryfu. Sprawdź asortyment: .


Zbyt krótki gryf nie będzie umożliwiał odkładania sztangi na stojakach. Zwróćmy też uwagę na średnicę zamocowania obciążenia, bo bardzo często są dwa, czyli małe i duże. Hantle są alternatywą dla sztangi. Zapewniają możliwość korzystania z bardziej szerokiego wachlarza ćwiczeń, są na pewno bardziej funkcjonalne. Chociaż nie spisują się tak solidnie na treningach z wykorzystaniem większych obciążeń, jak przysiady, to jednak dają możliwość wykorzystania ćwiczeń izolowanych oraz trenowania każdej z części ciała osobno. To sprawia, że możliwe są ćwiczenia, które wpływają zbawiennie na całe ciało, a nie tylko na poszczególne partie mięśni.

Tags: ciało, ćwiczenia, zestawy, obciążenia