B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak zmniejszyć miejskie korki, jaki znamy na to sposób? Czy rower jest to dobre rozwiązanie?

Posted on 25/01/2021 9:38pm

Duże lokacje mają kłopot z coraz większymi korkami i to pomimo iż drogowa infrastruktura się poprawia. Powstają obwodnice, lepiej przemyślane ronda oraz krzyżówki, jest dużo więcej parkingów, lecz jednak to i tak za mało.
Co gorsza, nie jedynie duże miasta mierzą się z tym problemem, bo zdarza się to również w mniejszych miastach, a w szczególności tych, w których przebiega jakaś droga krajowa. Jaka jest rada na to?


stylowe rowery miejskie
Author: Club de Lucha Burlada
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejsze jest to, aby nie zawsze korzystać z samochodu, gdyż kiedy zjawia się największy ruch? No właśnie wtedy, gdy za każdym razem, niezależnie to jedziemy gdzieś daleko czy do sklepu położonego od naszego miejsca zamieszkania na odległości jedynie pięćset metrów, wsiadamy do pojazdu. Trzeba przyznać, że nieco jako społeczeństwo jesteśmy leniwi, a więc sami korkujemy nasze miasta, a później dziwimy się, że obraz jest taki, a nie inny. A można by to zrobić inaczej…


rzecz jasna, nikt tutaj nie namawia nikogo, żeby chodzić pieszo czy jeździć na rowerze na inny koniec miasta, ale jeżeli mamy do przejścia albo przejechania zaledwie nieduży dystans, to nie lepiej zrobić to na piechotę lub rowerem. Nie dość, że nie będziemy musieli stać w korkach ulicznych, to jeszcze zdrowie nasze skorzysta na tym. W szczególności, iż dzisiaj jest sporo możliwości w takim zakresie, i coraz więcej osób korzysta z interesujących typów jednośladów, jak stylowe rowery miejskie.


Są one cudowne, ślicznie prezentują się, trwałe, te nieco bardziej kosztowne i te nieco tańsze, dla pań, mężczyzn, jak i dla dzieci, ogólnie dla każdego.
Gdyby choć część ludzi przesiadłaby się na te jednoślady, jak miasta, by na tym skorzystały, jak byłyby czystsze oraz mniej zakorkowane.

Przejdź do artykułu, który umieściliśmy pod tym linkiem i czytaj więcej felgi czarne na ten temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Warto to mocno przemyśleć.

Tags: model, rower, dzieci, żel