B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak zorganizować wyprawkę dla naszego dziecka? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Posted on 09/10/2020 8:38am

Czas oczekiwania na dziecko to najwspanialszy moment dla każdej mamy. W tym czasie jednakowoż musimy podjąć znaczną ilość przygotowań, aby przywitać nasze dziecko jak najlepiej. Należy w tym okresie zrobić dużo zakupów, wcześniej musimy zaplanować jakie meble, akcesoria czy ubranka będą potrzebne naszemu dziecku.


Kompletowanie wyprawki z pewnością nie jest mało skomplikowane, akcesoria dla niemowląt powinny być więc wybierane z rozwagą.


zdrowie - obrazeczek
Author: Carsten
Source: http://www.flickr.com


Nie kupujmy wszystkiego, ponieważ do końca nie wiemy, ile noworodek będzie miał wzrostu, czasem też nie wiemy, czy będzie to chłopczyk czy dziewczynka. Zacznijmy od mebli. Łóżeczka mają standardową wielkość, taką jak 120 x 60 cm, w sumie niezbyt bardzo się od siebie różnią. Takie różnice mogą prezentować się tak, iż jedne są wyposażone w szufladę na pościel, inne nie. Ich wybór jest uzależniony od warunków mieszkaniowych rodziny, najważniejsze jednakże, żeby pierwszy mebel był wyposażony w regulowaną wysokość materaca oraz wyjmowane dwa środkowe szczeble. Materacyk najczęściej kupujemy oddzielnie. Lekarze mówią, żeby wybierać materac twardy i płaski. Na rynku są takie materacyki piankowe, z morskiej trawy, gryczane czy kokosowe.
Najbardziej korzystnie zdecydować się na taki, który będzie posiadał pokrowiec który można zdjąć do prania. Jak chodzi o typową wyprawkę to konieczny będzie rożek oraz kocyk. Rożek świetnie nadaje się do owijania dziecka, dzięki niemu dziecko czuje się bezpiecznie, kiedy jest w ten sposób otulony. Kocyk konieczny jest, jak dziecko będzie zasypiać w wózku, lub jak w czasie spaceru zrobi się chłodniej. Rożek, jak i kocyk powinny być zrobione z hipoalergicznych oraz bezproblemowych do prania materiałów.

Czy wiesz, gdzie także możesz znaleźć podobne materiały? Jeśli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść zaprezentowanego tam materiału.

Sprawdź informacje rtęciowy- Do kąpieli konieczne są ręczniki, najbardziej korzystnie dwa, miękkie z forte. Do mycia wybierajmy myjkę, jaka uszyta jest z materiału. Bardzo łatwo ją wybrać. Do sprawdzenia temperatury więc trzeba wybrać specjalny termometr. Powinien być specjalnie do tego celu przeznaczony, nie jak termometr rtęciowy. Pomocna będzie miękka szczoteczka do włosów, a również nożyczki do obcięcia paznokci. Powinny być zaokrąglone końce, by przypadkiem nie wyrządzić nimi dziecku krzywdy. Wybierzmy prześcieradło gumowane, może być także z ceratki.


światło
Author: Amri HMS
Source: http://www.flickr.com


Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami
Author: Sofa
Source: Sofa


Fajnie jak będzie miało wszytą gumkę, w takiej sytuacji nie będzie się ściągać. To świetny element wyposażenia łóżeczka, gdyż zabezpiecza materac przed zamoczeniem. Najpierw czytaj info . Kolejne akcesoria to między innymi pieluszki z tetry, które są najlepsze do wytarcia buzi dziecka po posiłku.


Położymy je np. pod główką malucha, ażeby chronić prześcieradło przed zabrudzeniem ulewanym jedzeniem. No i oczywiście elektryczna niania,to świetne urządzenie, jak nasza pociecha ma osobny pokój. Nadajnik stawiamy blisko łóżeczka, odbiornik natomiast bierzemy ze sobą, na przykład do kuchni. To sprawia, że zawsze będziemy słyszeć płacz naszego dziecka.

Tags: dom, dziecko, lek