B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jaką popularnością się cieszą drużynowe sporty, takie jak siatkówka czy piłka ręczna wśród kibiców.

Posted on 10/01/2019 7:36am

Ludzie od dawna kochają rywalizację i współzawodnictwo, będą o tym świadczyć na przykład znane na całym świecie zabytki, takie jak na przykład Koloseum, czy olimpiada sportowa, wymyślona w końcu wiele lat temu. W dawnych czasach na arenach czy turniejach rycerskich często lała się krew, dzisiaj sportowe współzawodnictwo precyzują szczegółowe przepisy, które mają na celu zagwarantowanie współzawodnikom jak największego bezpieczeństwa.

mecz piłki ręcznej
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com
W obecnym czasie niewiele się zmieniło, w dalszym ciągu oglądanie rywalizacji sportowej przyciąga tłumy ludzi na stadiony i przed telewizory, a niektórzy dla swojej ukochanej drużyny będą gotowi rzeczywiście sporo zrobić. W każdym kraju popularne są inne sporty, chociaż jest parę takich, jakie zawsze budzą dużo emocji. Zalicza się do nich w pierwszej kolejności piłka nożna - do dnia dzisiejszego wielu ludzi nie może zrozumieć fenomenu oglądania grupę facetów biegających po boisku za niewielką piłką ze skóry. A jednak to futbol właśnie przyciąga przed telewizory i stadiony wielu kibiców, szczególnie jeśli grać będzie drużyna narodowa.

na meczu piłki ręcznej
Author: Doha Stadium Plus Qatar
Source: http://www.flickr.com
W naszym kraju niezwykłe jest, że piłka nożna jest sportem narodowym, choć ani drużyna narodowa, ani kluby nie odnosiły jakiś niezwykłych sukcesów. W ostatnim czasie bardzo dużymi sukcesami szczycą się drużyny z innych sportów - siatkarze bez przerwy plasują się wśród najlepszych zespołów, w ostatnim czasie wywalczając nawet mistrzostwo świata, również piłkarze ręczni całkiem nieźle radzą sobie na międzynarodowej arenie. Na szczęście wielu kibiców dostrzegło urodę tych sportów i zaczęto doceniać sukcesy odnoszone przez naszych zawodników.

Na mecze zaczyna przychodzić bardzo dużo kibiców, a na reprezentacyjne występy bilety piłka nożna sprzedawane są w zaledwie kilka dni. Największym plusem siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej jest atmosfera na widowni - nie ma na nich praktycznie żadnego problemu z wulgarnymi kibicami, co niestety często można spotkać na stadionach piłki nożnej.

Tags: piłka nożna, narodowa drużyna