B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jaką rolę pełnią kurtki w codziennym ubiorze, jaka jest najbardziej odpowiednia zależnie od okresu roku

Posted on 29/01/2019 4:29pm

W naszym klimacie w pewnych okresach roku niezbędne staje się użycie cieplejszej odzieży. Czasami musi być ona nawet bardzo ciepła, bo zdarzają się i u nas trzydziestostopniowe mrozy, lecz tak naprawdę od wczesnej jesieni do połowy wiosny przyda się coś, co można będzie na siebie włożyć w chłodne dni.
odzież
Author: Sammy Zimmermanns
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych elementów takiej garderoby są najróżniejsze kurtki bojówki męskie i płaszcze. Mają one dwa zadania, po pierwsze mają chronić przed chłodem i wiatrem, a po drugie dobrze się prezentować - tak naprawdę kurtka jest bardzo widocznym elementem stroju i należy zadbać o to, aby też była elementem zgodnym z aktualną modą. Na szczęście jeśli chodzi o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich zbyt szybko, jak przykładowo przy butach czy sukienkach, na przykład bardzo ciepła puchówka albo zawsze dobrze wyglądająca kurtka skórzana mogą być używane przez wiele lat. Jednak jeżeli ktoś będzie kupował nową kurtkę, to jeśli chce ją użytkować więcej niż jedną jesień, to powinien pomyśleć o tym, żeby była ona w miarę uniwersalna i praktyczna.

sporty zimowe
Author: Goldwin
Kurtki zależnie od pory roku i osoby je noszącej będą miały różną grubość. Zimą niezbędne będzie zastosowanie grubszej warstwy ocieplającej, która będzie chronić przed chłodem, w wielu przypadkach używane są również specjalne materiały odporne na wiatr i wilgoć.


Jeszcze większe możliwości posiada kurtka narciarska (kurtki narciarskie), z racji tego że przeznaczona jest ona do uprawiania narciarstwa, to poza zapewnieniem ochrony przed atmosferycznymi warunkami musi również być wytrzymała - w końcu zapewne nie raz jej posiadacz będzie miał upadek i przejedzie kilka metrów po śniegu. Kurtki do noszenia na co dzień mogą być mniej solidne, a bardziej eleganckie, przy nich często wykorzystywanym materiałem wypełniającym jest puch. Z kolei kurtki przejściowe nie mają tak dużej grubości, choć z racji tego, że używane one będą przy różnych warunkach, to dobrze aby miały odporny na wodę materiał. To z kolei jest niezbędne, jeśli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, ponieważ dzieci przeważnie nie noszą parasolek, to takie kurtki (sprawdź te propozycje) muszą posiadać co najmniej nieprzemakalny kaptur.

Tags: moda, sukienki, materiały, strój