B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jaki rower najlepiej zakupić i czy też dużo on kosztuje?

Posted on 04/12/2017 11:29am

Dużo osób lubi tego typu sport. Czy uprawiają go w większym stopniu specjalistycznie, czy też jeżdżą tylko rekreacyjnie, potrzebują do tego odpowiedniego Urządzenia.


W jaki sposób go wybrać za nieduże pieniądze, ale aby spełniał nasze oczekiwania?


akt - sport
Author: Miguel Discart
Source: http://www.flickr.com


Nim zakupimy odpowiedni rower, musimy zastanowić się do czego zamierzamy wykorzystywać nasz taki pojazd. Zależnie od tego warunku moglibyśmy wybrać rodzaj roweru oraz jego klasę. Dziś możemy dobierać pomiędzy pojazdami górskimi, miejskimi czy też turystycznymi. Ten pierwszy jest cały czas najpopularniejszy w Polsce. Miejski jest najlepszy do poruszania się po mieście, rekreacyjny jest przyznany do turystyki rowerowej. Starczy jednak do roweru górskiego dołożyć błotniki i już stanie się naszym miejskim rowerem, na jakim możemy wybrać się na wielomiesięczną wycieczkę.
W dobrym sklepie z rowerami ekspedient doradzi nam jaki dobrać rozmiar roweru. Powinniśmy wybrać taki, żeby był odpowiedni właśnie dla nas. Jak to zrobić? Wsiadamy na rower, wspieramy jedna z pięt na pedale, który jest na dole. Noga musi być prosta w kolanie. Jeżeli tak nie jest, możemy to wyregulować wysoKością siodełka. Jeśli natomiast to się nie uda, musimy wybrać jakiś inny rower. Najbardziej istotne jest to, żeby dobrze nam się siedziało na naszym rowerze. Sylwetka, jaką przyjmiemy, musi być wygodna. Warto wspomnieć, że w droższych modelach są instalowane wsporniki kierownicy, które nie mają zdolności regulowania wysokości albo mają taką możliwość w niewielkim zakresie.


Cena roweru jest zależna od jego modelu. Można by go kupić już za 700 złotych, natomiast za wysokiej jakości sprzęt można by zapłacić nawet 2500 zł. Normalny rower kupić można w naprawdę okazyjnej cenie.

Tags: model, Kości, zakup, Urządzenia, jazda