B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jaki trening może zagwarantować najlepszą kondycję i piękną sylwetkę? Czy jest taka metoda? Oczywiście!

Posted on 18/08/2018 7:20am

Tego rodzaju trening jest najlepszy dla kogoś, kto uwielbia aerobik oraz pracę na siłowni. Konsoliduje on bowiem trening aerobowy oraz siłowy. Umożliwia więc szybko spalić tłuszcz, co wpływa na piękniejszą sylwetkę. Wykorzystuje się do niego niewielkie obciążenia, nie prowadzi więc do znacznego przyrostu masy mięśniowej (nie jest to więc najlepsza metoda dla chcących dość mocno zwiększyć masę ciała).


Kobieta w trakcie treningu
Author: Alejandro Martinez
Source: http://www.flickr.com
Trening obwodowy polega na robieniu od 8 do 15 ćwiczeń w konkretnej kolejności - sprawdź - serwis o kulturystyce i fitness. Ich czas trwania powinien wynosić od trzydziestu do sześćdziesięciu sekund. Pomiędzy ćwiczeniami nie powinno być przerw, zaś jedyny odpoczynek to moment, który zajmie nam zmiana na kolejne ćwiczenie. Chodzi o to, że robienie ćwiczeń to jeden obwód, po nim następuje dłuższa przerwa, jaka trwa pomiędzy 2-5 minut. Często wykonuje się dwa, trzy obwody, ich zrobienie oferuje intensywny trening o czasie trwania między 30-45 minut. Tego rodzaju trening (zobacz https://www.rehafit.org/trening-personalny/) zapewnia wiele zalet.

Co najważniejsze wzmacnia siłę oraz wytrzymałość. To zawsze bardzo istotne, gdy pragniemy regularnie ćwiczyć. Także istotny jest wynik tych ćwiczeń, czyli jędrne ciało oraz lepsza sylwetka. Ważną informacją jest to, że ćwiczenia te może robić praktycznie osoba w każdym wieku, bo takie zestawy mogą być przystosowane do wieku ćwiczącego, a co najbardziej istotne - jego zdrowia a także kondycji.


Trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Większość sportowców wykorzystuje właśnie ten trening, jest on idealny dla większości którzy przygotowują się do różnych zawodów. Ćwiczenia można dobrać samemu, mogą być na tyle proste, że każda osoba jest w stanie czerpać satysfakcję z ich ukończenia. Ćwiczenia się bardzo różnorodne, dzięki czemu trenujący ma większy wybór w doborze sprzętu.

Warto wypróbować te ćwiczenia, zwłaszcza, że tak rzeczywiście jest mnóstwo różnych zestawów, lecz większość z nich nie spełnia pokładanych w nich nadziei. Najzwyczajniej w świecie każdy z nas ma inne predyspozycje i potrzeby, a każdy zestaw odznacza się określoną skalą trudności, jaką nie każdy może zaakceptować. Całe szczęście trening (zapoznaj się z cenom trening personalny katowice zobaczysz na tym serwisie http://magdaklimczak.com/) obwodowy gwarantuje skalę trudności dla wszystkich, dla bardziej i mniej wymagających. Warto spróbować i się przekonać czy jest odpowiedni dla naszych potrzeb. Być może będzie perfekcyjnie nam pasował, lecz żeby się o tym przekonać powinniśmy spróbować zacząć w ten sposób ćwiczyć.

Tags: zdrowie, siłownia, sportowcy, trening, ćwiczenia