B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakie części ma dowolna sztanga olimpijska oraz jak dużo mogą one kosztować?

Posted on 17/01/2018 12:24pm

oferta większości sklepów ze sprzętem sportowym jest niezwykle szeroka. Możemy tam kupić np. rękawice bokserskie, hantle, ubranie sportowe, wrotki czy nawet sztangi.


Dodatkowo kolejne towary mogą być oferowane w wielu swych wersjach, np.
taka sztanga olimpijska jest sprzedawana w opcji męskiej i damskiej. Ta dla mężczyzn posiada szerokość 2,20m i ma ciężar 20kg, natomiast gryf damski ma 2,10m oraz ma masę 15kg. Podane wartości odnoszące się do masy tyczą się gryfu razem z zaciskami. Ponadto sztanga posiada specjalne ciężarki, jakie mocuje się na obu zakończeniach gryfu. Obciążniki muszą oczywiście posiadać jednakową wagę z obu stron gryfu. Wspomniane ciężarki to wykonane ze stali krążki, jakie mogłyby posiadać różną wagę oraz rozmiar. Kolejność ich nakładania jest bardzo istotna. Te większe i cięższe obciążniki muszą zostać założone przed lżejszymi. W tym sporcie stosowane są duże, czerwone krążki o masie 25kg i szerokości 450mm, niebieskie o wadze 20kg, żółte mające wagę 15kg, dziesięciokilogramowe zielone czy 5kg białe. Są także takie, które posiadają jeszcze mniejszą wagę, np. 2.5, 2.1 czy też 0.5kg.


Wiosenna dieta
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Ciężarki te przymocowywane są przez specjalistyczne zaciski, które blokują ich zsunięcie się z gryfu podczas wykonywania jakiegoś ćwiczenia. Takie zaciski ważą w sumie 5kg. Sztanga olimpijska jest najczęściej używana przy uprawianiu takich konkurencji sportowych jak podnoszenie ciężarów, kulturystyka czy też trójbój siłowy.
Ceny poszczególnych elementów sztangi wynoszą od kilku dziesiątek do kilkuset złotych, co w sumie daje kwotę ok. 1000-2000 tysięcy złotych w zależności od ciężaru oraz twórcy danego elementu.

Tags: łyżwy, producent, oferta, sztanga