B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakie jest przeważnie podstawowe sportowe wyposażenie dzieci trenujących w klubach piłkarskich.

Posted on 05/09/2018 7:21am

Piłka nożna od dawna jest najbardziej popularnym ze sportów w Polsce, choć kluby i reprezentacja nie zawsze dają powody do zadowolenia swoją grą. Jednak przez wiele lat nieco zaniedbano naukę dzieci i młodzieży, wprawdzie klubów było dość dużo, lecz różnie z nimi bywało.
koszulki piłkarskie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Ostatnie kilka lat to kolejna fala popularności piłki nożnej, skierowana tym razem w kierunku właśnie młodych piłkarzy. Otwieranych zaczęło być coraz więcej piłkarskich szkółek, w wielu z nich przygodę z piłką zacząć już mogą kilkulatki. Również rodzice bardzo chętnie korzystają z tego trendu, nie tylko przyzwyczajając dzieci od maleńkiego do aktywności fizycznej, ale także zdrowo i przyjemnie wypełniając im czas. Pozostaje mieć nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłych latach, pośród tak licznej grupy młodych piłkarzy z pewnością powinno się udać trafić na prawdziwe talenty, i co najważniejsze, właściwie je później pokierować, żeby nie zniszczyć w nich potencjału.


Każdy młody piłkarz wychodząc na boisko będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu. Najważniejsze są dobrze dobrane do boiska buty, właśnie one odpowiadają nie tylko za wygodę i komfort gry, lecz także za to, żeby było bezpiecznie. Na trawiaste boisko, gdzie często może być ślisko należy ubierać tradycyjne buty piłkarskie z korkami, takie jak na przykład Nike Mercurial, z kolei do trenowania na hali bardzo dobrze sprawdzą się lekkie halówki na nieślizgającej się podeszwie. Następnym elementem wyposażenia piłkarza jest właściwy strój. Przeważnie w każdym klubie gracze dostają klubowe koszulki piłkarskie, lecz na treningi i codzienne granie warto posiadać własne, tak samo jak spodenki.
Uszyte powinny być one z lekkich materiałów, które nie będą gromadziły potu, na chłodniejsze dni warto też pomyśleć o nieco cieplejszym dresie. Niezwykle ważnym elementem piłkarskiego wyposażenia są ochraniacze. Wielu piłkarzy raczej jest niechętnie do nich nastawionych, lecz piłka nożna to kontaktowa gra i trzeba zadbać o to, żeby niebezpieczeństwo kontuzji było jak niższe.

Tags: spodenki, boisko, zawodnicy