B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakie jest przeważnie podstawowe sportowe wyposażenie dzieci trenujących w klubach piłkarskich.

Posted on 15/12/2018 7:19pm

Piłka nożna od dawna jest najbardziej popularnym ze sportów w Polsce, choć kluby i reprezentacja nie zawsze dają powody do zadowolenia swoją grą. Jednak przez wiele lat nieco zaniedbano naukę dzieci i młodzieży, wprawdzie klubów było dość dużo, lecz różnie z nimi bywało.


koszulki piłkarskie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Ostatnie kilka lat to kolejna fala popularności piłki nożnej, skierowana tym razem w kierunku właśnie młodych piłkarzy. Otwieranych zaczęło być coraz więcej piłkarskich szkółek, w wielu z nich przygodę z piłką zacząć już mogą kilkulatki. Również rodzice bardzo chętnie korzystają z tego trendu, nie tylko przyzwyczajając dzieci od maleńkiego do aktywności fizycznej, ale także zdrowo i przyjemnie wypełniając im czas. Pozostaje mieć nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłych latach, pośród tak licznej grupy młodych piłkarzy z pewnością powinno się udać trafić na prawdziwe talenty, i co najważniejsze, właściwie je później pokierować, żeby nie zniszczyć w nich potencjału.


Każdy młody piłkarz wychodząc na boisko będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu. Najważniejsze są dobrze dobrane do boiska buty, właśnie one odpowiadają nie tylko za wygodę i komfort gry, lecz także za to, żeby było bezpiecznie. Na trawiaste boisko, gdzie często może być ślisko należy ubierać tradycyjne buty piłkarskie z korkami, takie jak na przykład Nike Mercurial, z kolei do trenowania na hali bardzo dobrze sprawdzą się lekkie halówki na nieślizgającej się podeszwie. Następnym elementem wyposażenia piłkarza jest właściwy strój. Przeważnie w każdym klubie gracze dostają klubowe koszulki piłkarskie, lecz na treningi i codzienne granie warto posiadać własne, tak samo jak spodenki.
Uszyte powinny być one z lekkich materiałów, które nie będą gromadziły potu, na chłodniejsze dni warto też pomyśleć o nieco cieplejszym dresie.

Przydałoby Ci się istotne omówienie (https://www.skalnik.pl/sprzet-wspinaczkowy/wspinaczka/wspinaczka-woreczki-na-magnezje) powyższego tematu? Zatem nie zwlekaj i przejdź do nowej strony. Tam oczekują na Ciebie bardzo szczegółowe informacje.

Niezwykle ważnym elementem piłkarskiego wyposażenia są ochraniacze. Wielu piłkarzy raczej jest niechętnie do nich nastawionych, lecz piłka nożna to kontaktowa gra i trzeba zadbać o to, żeby niebezpieczeństwo kontuzji było jak niższe.

Tags: spodenki, boisko, zawodnicy