B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakie są tajemnice dobrych ćwiczeń na szczupłe i silne nogi

Posted on 14/02/2020 7:41am

Wytrzymałe i szczupłe nogi to pragnienie wielu osób borykających się z pogorszoną wytrzymałością , jak również mniejszą lub większą otyłością. Na szczęście w dwudziestym pierwszym wieku jest docenianych niezwykle sporo skutecznych ćwiczeń na uda i łydki – zarówno na spalanie tkanki tłuszczowej w udach, jak też zwiększenie wytrzymałości mięśni łydek. Zdecydowanie dobrze pamiętać, że nawet najskuteczniejszy trening nóg powinien iść w parze z prawidłową dietą – szkoda utracić efekty poniesionego wysiłku z przyczyny zwyczajnych błędów żywieniowych.


trening na siłowni
Author: Gary Bembridge
Source: http://www.flickr.com
Trening nóg - - może być robiony w domu bądź w ogólnodostępnych siłowniach, warto tam się wybierać choćby kilka razy, żeby poznać wiele ciekawych typów ćwiczeń, zmotywować się , a także poznawać opinię profesjonalnych trenerów. Efekty niewątpliwie będą się podobały po regularnych i dobrze dostosowanych ćwiczeniach i dostarczą korzyści w formie o wiele korzystniejszego samopoczucia.

Trening nóg koniecznie należy rozpocząć od dobrej rozgrzewki – może to pomóc to w uniknięciu tzw. mikrourazów, które skutkują opóźnioną obolałością łydek. Ćwiczenia zawsze muszą być dostosowane do możliwości osoby ćwiczącej i trzeba po nich udawać się się na przynajmniej krótki odpoczynek – inaczej postęp chudnięcia oraz trenowania mięśni może być szybko zahamowany z przyczyny przetrenowania ciała. W ten sposób efekty będą także widoczne na długo. Urozmaicanie ćwiczeń, szczególnie w postaci okazjonalnych wędrówek i wypraw po górach, to świetne rozwiązanie pod względem dbałości o sylwetkę i wytrzymałość – warto przekonać się o tym osobiście. Jakim sposobem powszechnie wiadomo, sport to kondycja – nie ma nic lepszego na polepszenie sobie kondycji oraz pozbycie się nieestetycznego cellulitu , a także usunięcie rozstępów.


Planując trening nóg można uwzględnić dużo rodzajów ćwiczeń – od zwykłych przysiadów aż po bieganie, używanie suwnicy, martwy ciąg , jak również rozmaite ćwiczenia typu kardio. Sporo poglądowych ćwiczeń z animacjami i ilustracjami można szybko znaleźć w internecie; ich stosowanie w domu bez wątpienia sprawi, że podczas długiej wędrówki albo wizyty na siłowni uzyskanie o wiele lepszych rezultatów będzie łatwiejsze.

W celu uzyskania doskonalszej motywacji bardzo polecane są ćwiczenia z sympatycznymi i bliskimi osobami, na przykład z rodziną – jeżeli mają one pewne doświadczenie z treningami, prędzej także te osoby dostrzegą możliwe błędy mogące wpływać na efektywność treningu bądź bezpieczeństwo. Warto czasem dostosować ilość powtórzeń do upragnionego celu – odrobinę inaczej przebiegają ćwiczenia dla osób borykających się z nadwagą, a inaczej dla ludzi chcących pięknie wyrzeźbić mięśnie.

Tags: sport, uda, ćwiczenia, mięśnie