B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jeździectwo - co warto wiedzieć o jeździe konnej

Posted on 04/12/2021 7:34am

Każdy, kto chociaż jeden raz spróbował dosiąść konika, wie, iż jeździectwo to jeden z najwspanialszych sposobów na kontakt z naturą. Idealna pora na rozpoczęcie przygody z na koniu to lato.


Coraz to więcej osób przekonuje się, że jazda konna jest radością dostępną niemal dla wszystkich, niezależnie od pogody.


Warto mieć ubezpieczenie
Nawet spokojny spacer po leśnych ostępach stanowi dla mieszczucha niezapomniane przeżycie. Rozwój jeździectwa, a nawet wykorzystanie tych zwierzaków w lecznictwie sprawia, że konie wracają do mody. wakacje w siodle, kilkudniowe konne rajdy, pokazy, zawody ujeżdżenia a także woltyżerka wszystkie te konkurencje zdobywają coraz więcej zwolenników. Istnieje duża różnorodność typów koni.

Jeżeli opisywana tematyka jest godna Twojej uwagi, wejdź bez wahania pod ten link - świetna strona (https://rehafit.org/) z pewnością również Cię bardzo zainteresuje.

Jednakże na ogół słyszy się o podziale wierzchowców na gorącokrwiste - koniki lekkie, szlachetne do których zaliczamy głównie araby, angloaraby, jak też wierzchowce zimnokrwiste, dla przykładu ardeny.


jazda konna
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejszą częścią stroju jeździeckiego jest nakrycie głowy, czyli toczek zrobiony ze sztywnego syntetyku i pokryty ciemnym aksamitem. Niezbędne są też odpowiednie, wysokie buciki, zaś przed otarciami skuteczną ochronę stanowią bryczesy czyli spodnie z dodatkowymi wzmocnieniami na wysokości kolana. Ważnym elementem ubioru są także rękawiczki. Zawodników startujących w takich konkurencjach jak ujeżdżenie obowiązuje bieluteńka koszula, jasne bryczesy i rajtrok w kolorze czarnym lub czerwonym. Ogłowie dla mustanga zatem uzda składa się z wędzidła a także całego zestawu skórzanych pasów zakładanych na głowę konia a także połączonych z wodzami.


Koniki używane do skoków czy też dużo spacerujące po twardej powierzchni dostają podkowy, zaś zimą czy też przy bardzo trudnych warunkach do podków wkręca się hacele.

Tags: wakacje, kurs, części