B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jeśli w naszym małżeństwie nie najlepiej się sprawy mają, to należy zapisać się na terapię dla par

Posted on 05/08/2022 8:26am

W obecnych czasach wszyscy żyją prędko i w sposób raczej konsumpcyjny, przez to także nie mają sił do naprawiania relacji.


Nadeszły takie czasy, że prościej bywa skończyć związek i szukać czegoś nowego, aniżeli starać się rozwiązywać konflikty.
Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com


Ludzie stali się większymi egoistami, którzy przedkładają swe potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika wszechobecna niechęć do kompromisów. Do tego dochodzi szybkie życie, które sprawia, że pary nieczęsto spędzają ze sobą czas. I tak najczęściej zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Można odpuścić i każdy odejdzie w inną stronę albo można walczyć o naszą miłość. Warto podjąć wyzwanie i iść na terapię. Tam pod obiektywnym okiem specjalisty będziemy mieli możliwość powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będziemy musieli wysłuchać także wersji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, aby w czasie sesji nie było krzyków i przekleństw. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć obiektywne spojrzenie na sprawę i jego komentarze zazwyczaj będą trafiać w same sedno. Terapia może ciągnąć się długie miesiące i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy dać sobie czas. Zgoda może tworzyć się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie mamy ochoty rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.
Powinniśmy dać także możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego dobrego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Tags: czas, problem, sposób