B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Kajaki – pierwszorzędna rozrywka na gorące, wakacyjne dni dla wszystkich

Posted on 05/11/2019 7:22am

Nie każdy ma szansę na długiurlop, ale tak naprawdę wszyscy co pewien czas organizują krótkie wyjazdy, aby chociaż na chwilę oderwać się od codziennej rzeczywistości. Zwłaszcza lubimy jeździć latem, kiedy słońce jest wysoko na niebie, nie ma chmur, a temp. sięga najwyższych kresek. W takie ciepłe dni nic nie wywołuje większej radości, aniżeli wypoczynek nad wodą. Lecz nie musimy wyłącznie leżeć i leniuchować bądź pływać na materacu, można także pożyczyć kajaki oraz trochę poszaleć, bo to faktycznie pierwszorzędna zabawa.


pływające kajaki
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com
Kajakarstwo to albowiem sport dla wszystkich. Nawet parę km dziennie spowoduje, że poczujemy się rewelacyjnie. Nie trzeba wcale wielkiego wysiłku, z wiosłowaniem poradzi sobie również dziecko. W kajaku musi być jednakże zawsze jeden dorosły, by w razie czego móc zareagować na mniej bezpieczną sytuację, na przykład przymus ominięcia przeszkody. Wybierając spokojniejsze rzeki nie powinniśmy trafić na żadne trudności i będziemy jedynie cieszyć się miłym relaksem na wodzie. Kajakarstwo fantastycznie wycisza oraz jest sposobem na zbliżenie się do środowiska. W codziennej gonitwie jest niedużo czasu, by pobyć na łonie przyrody. Płynąc rzeką można nawet spotkać sarnę, jaka spragniona będzie chciała napić się wody na naszej trasie. Kajakarstwem nie da się znudzić, ponieważ zawsze można wybrać trudniejsze rzeki i poczuć przypływ adrenaliny, kiedy właśnie tego nam potrzeba. A po dniu pełnym wiosłowania, można wypocząć przy ognisku, przypominając sobie przemiło spędzone chwile. Nie musisz martwić się, iż wypożyczanie kajaków jest kosztowne.


spływ kajakowy weekend
Author: Wendy
Source: http://www.flickr.com
Możemy bowiem zdecydować się na kilkugodzinny spływ bądź kilkudniową wyprawę, wszystko zależy od naszych finansów i chęci. Natomiast żywić się można gotując szybkie dania na butli gazowej, chociaż przepyszne, domowe posiłki w gospodzie również nie powinny kosztować wiele, a posilić się trzeba. Jeżeli ty też zdecydujesz się na wypożyczanie kajaków, nie zapominaj, aby robić to jedynie od pewnych osób. Za każdym razem także konieczna jest kamizelka ratunkowa, również gdy zarzekasz się, iż potrafisz pływać oraz bez kłopotu przybędziesz do brzegu. Nigdy nie wiemy, co się stanie, więc lepiej się zabezpieczyć, aniżeli potem żałować.

Tags: dziecko, urlop, zabawa, adrenalina, pływanie